Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pieni kuoppa ja kipu päälaella

Vierailija
25.11.2019 |

Huomasin jo noin vuosi sitten, että mulla on päälaella kallo hieman kuopalla. Keskellä päälakea ihan takana noin kuvitellun keskipääjakauksen takaosan kohdalta pitkittäissuuntaisesti. Jokaisen kallossahan nyt on erilaisia kohoumia ja painaumia jo syntymästä, mut mun mielestä tuota ei ole ennen ollut.

Päänsärkyjäkään mulla ei yleensä ole ollut, mutta nyt tän viimeisen vuoden aikana on ollut jännää epämukavaa lievää tuntemusta/kipua juuri tuon kuopan kohdalla usein. Ikään kuin joku "imu" kävisi sisältä päin siitä kohtaa. Kuulostaakin varmaan ihan friikiltä, kun tälleen kirjoittaa. Sitä on tuo tuntemuskin.

Ajoittain on ollut viime vuosina myös sellaisia hetkellisiä riipaisevia kipuja mm. vasemman ohimon ja kaulavaltimon kohdalla.

Pää magneettikuvattiin kesällä eikä mitään diagnostista löytynyt.
Mistä tällainen päälakikipu voisi johtua?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
25.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Taustatietona, että olen alle nelikymppinen nainen ja ei ole muita lääkityksiä kuin tyroksiini kilpirauhasen vajaatoimintaan (ollut jo yli 10v).

Vierailija
2/3 |
25.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sun aivot alkaa kutistua rusinaksi?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
26.11.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nosto

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kaksi neljä