oksettaa noi il ja is aiheet julkkisaideista kuinka heilla on seksi maistunut odotusaikoina---joko alkaa aiheet loppumaan lehdilta---mua evvk kuinka kukin nai maha pystyssa
Kommentit (11)
Vai? Luetko sittenkin? Ettei kuitenkin vähän silti kiinnostaisi..tunnusta, se helpottaa.
Minusta on luonnollista että seksistä voi puhua ja se on normaalia myös raskaana oleville.
Toisten seksielämä ei kiinnosta. Minusta on typerää että lehdissä kirjoitellaan aina pääministeriin saakka ihmisten seksielämästä...! Erityisen huolissani olen nuorista, sillä nykyään tuntuu että kaikki on niin seksististä.
Kyllä- on luonnollista rakastella myös raskaana, mutta eikö siitä raskausajasta vois jotain muuta kertoa, miltä lapsen ensi potkut tuntuivat tmv?
Koko ajan kaikkialla tunkee seksi-seksi-seksi vastaan! Se on mennyt jo yli:( Alkaa tuntua, että enää mikään ei tunnu miltään, mikä on mielestäni paha juttu.
Lempiruokaansakin kyllästyy, jos sitä syö koko ajan.
Minä olen saanut yliannostuksen median seksijutuista. Mihin vaan meneekin, on kadun varret täynnä mainoksien puolialastomia kehoja, LAPSET kulkevat meikit naamassa ja stringit vilkkuen, joka toisen lehden kannessa on joko otsikko " Makuuhuoneeseen lisää vipinää" tai alastonkuvia pääministerin ex-morsiammesta. Kaiken maailman " wannabe-julkkikset" saavat enemmän palstatilaa sillä että ottavat silikonit, mitä oikeasti tärkeät (poliittiset)asiat!
On toki hyvä että elämme avoimessa yhteiskunnassa, mutta kai silläkin joku raja on? Ja en ymmärrä, mitä joku saa siitä että puhuu julkisuudessa seksielämästään? On eri asia jutella ystävien kanssa, tai vaikka tälläisillä keskustelupalstoilla anonyymina, kun koko kansalle toitottaa.
...Tulee väkisinkin mieleen, että MITKÄ ovat tälläisten haastattelujen antajien motiivit...? Ryppyjä rakkaudessa, pitää vakuuttaa että hyvin menee... Oliko Tainolan kirjoittama juttu kenties...?;)
Seksiä on varmaan harrastettu kun on raskaaksi tullut.
Raskausaikana on hyvää seksiä ja jostain syystä, ehkä hormoneista, sitä tuntuu haluavankin enemmän.
Mutta se että il ja is tekisi jutun vain siitä, no, kuka niitä lehtiä muutenkaan lukee, jos lukee niin sitä saa mitä tilaa. Ei kai ole yllätys millaisia juttuja niissä on?
seksuaalisesti vapaamielinen olenkin. Ketä vt kiinnostaa jonkun Marjukka Karttusen elämä???? WTF??? Tai jonkun missi-Elinan himot/himottomuus raskausaikana... *huoh*
Ja huom: En ole lukenut juttuja vain otsikot, jotka iskeytyvät takaraivoon tehokkaasti lööpeistä.
Kun rahapula iskee tai ahdistaa kun ei naamaa näy lehdissä, pitää keksiä tämmöisiä juttuja. Samaan sarjaan Elinan kanssa kuuluvat ainakin
Saija Varjus, Hannele Laurila, Lola Odusoga, Sanna Saarijärvi
Luulen, että on paljon miehiä ja naisiakin jotka kuvittelevat, ettei raskaana voi harrastaa seksiä. Se on todellakin luvallista, eikä ole vaarallista. Itse olen kyllä osannut nauttia raskausajasta. ;)