Suomalainen ilmastotutkija paljasti ilmastohuijauksen!
Kommentit (14)
niin, onko ahneiden professorien tutkimukset tiedettä, kun palkkarahat niissä motiivina?
on satoja tiedemiehiä jotka ovat teuvon kanssa samaa mieltä. ilmasto muuttuu pääosin muista syistä kuin ihmisten aktiviteetti, ihmisen ovat vain pieni tekijä.
teukka vai toi ilmi monien tiedemiesten kannan
ihmisen osuus ilmaston muutokseen on vähäinen
Nobel-palkittu tiedemies (fysiikka) sanoo että kasvihuone teoria on virheellinen:
Youtube-video todistaa "kasvihuoneilmiön teorian" virheelliseksi!
Tohtori Patrick Michaels Cato Instituutin tiedejohtaja ei pidä kasvihuoneteoriaa pätevänä.
Samaan tutkimukseen viitta RT-news artikkelissaan. Mallit joita YK:n ilmastopaneelissa käytetään ovat virheellisiä. Niissä ei mm huomioida oikealla tavalla pilvipeitteen vaikutusta.
Päinvastoin kuin vihreät Teuvo Hakkareinen ei uskonut virheellisiin malleihin, vaan hän uskoi tiedemiehiin ja kansalaistutkijoihin jotka olivat osoittaneet malleissa useita virheitä
Turun yliopisto vahvistaa teukan teorian. Ilmaston 0,1 C asteen lämpätilan noususta 90% selittää muutekijät kuin ihminen.
Nyt ruotsalainen fyysikko ja sovelletun matematiikan professori Claes Johnson "kasvihuoneilmiö on huijausta"
Jos Teukan sahayliopistolla opetettiin, että "Kaikki maailman professorit ovat lahjottuja", niin kai se on sitten niin??
No suotta ne jäätiköt sitten sulaa.
Vierailija kirjoitti:
Turun yliopisto vahvistaa teukan teorian. Ilmaston 0,1 C asteen lämpätilan noususta 90% selittää muutekijät kuin ihminen.
Eli mitkä muut?
Turhaan ovat tohtorit ja dosentit kouluja käyneet yliopistoissa kautta maan. Kyllä Viitasaarella. Teukan sahalla annetaan maailman parhaat opit ja tiedot, on sitten kysymys ilmastomuutoksesta tai vaikkapa kansainvälisestä taloustieteestä.