Poika samassa sängyssä äitinsä kanssa, työkaverini 8 vuotias poika ! Poliisiasia ?
Kohta 9 vuotias poika ja äiti samassa sängyssä poikansa kanssa aamulla, kun menin käymään.
Miestä asunnossa en ole nähnyt koskaan.
Mihin ilmoittaisitte lastensuojelu vai poliisi ? Nimettömänä ?
Kommentit (77)
Selvä tapaus. Näitähän on.
Törkeä lapsen hyväksikäyttö on aina syyttäjän ajettava asia, joten ihan sama kummalle ilmoitat.
lasu. ilman muuta. yksikään nainen ei katsoisi sitä hyvällä , jos sukupuolet olisi toisinpäin
Miten pääsit sisälle asuntoon?
Miten voi edes kirjoittaa näin paskan provon?
Siis näitkö jotain muutakin vai olivatko ihan vain nukkumassa? Koska pelkkä vieressä nukkuminen ei ole mikään rikos.
Voi jumalauta, puolustaako täällä joku sellaista, että äiti ja esiteinipoika sängyssä.
Vuokranvälitykseen, että saisivat isomman asunnon. Ja sit soittaisin huonekaluliikkeeseen ja varaisin sängyn pojalle.
Mitä tämä tänne palstalle kuuluu..
Soitat poliisille !.
Nainen poliisivankilaan ja lapsi huostaa, sillä selvä.
Vierailija kirjoitti:
Voi jumalauta, puolustaako täällä joku sellaista, että äiti ja esiteinipoika sängyssä.
Mikä esiteini? Ei vielä vuosiin. Omakin kohta 9v oli sängyssäni eilen. Vielä halailtiin ja pussailtiin.
Vierailija kirjoitti:
Voi jumalauta, puolustaako täällä joku sellaista, että äiti ja esiteinipoika sängyssä.
No mikä ihmeen moraalipoliisi sä olet? Mitä väliä sillä on, missä ihmiset NUKKUU? Siis jos mitään sopimatonta ei tapahdu ja ketään ei ole pakotettu mihinkään, niin miksi ei äiti ja lapsi voi nukkua vierekkäin?
Siis mitä ihmettä?? Itse nukuin yh-äitini vieressä vielä 7-vuotiaana koska asuimme pienessä asunnossa. Aika tavallista täällä Helsingissä kun vuokrat ovat korkeita.
Joillakin lapsilla on myös uniongelmia, kuten unissakävelyä tai yökauhuja jolloin kaikkien unen kannalta on helpompaa että lapsi nukkuu aikuisen vieressä jotta aikuinen herää kävelyyn tai on heti herättämässä.
Kuinka järkyttävän kieroutunut mieli täytyy olla että ajattelee ensimmäisenä jotain pervoa??
Meillä painajaisia näkevä 5v nukkuu isänsä kanssa, ja 8v aina kausuttain myös kun elämässä on jotain jännempää (koulunaloitus, matkajännitys). Oikein kaivautuu aamulla isin kainaloon ja pussailee ja halailee. Siinä ei ole mitään, yhtään mitään seksuaalista, vaan vanhemman ja lapsen välistä hellyyttä ja turvaa.
Minä nukun muualla unihäiriön vuoksi, mutta saattaa ne aamulla päätyä minunkin peiton alle varsinkin näin viikonloppuna.
Surullista, miten joillekin on mahdoton ajatus sellainen luonteva läheisyys ja hellyys taaperoiän jälkeen ilman perversioita.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Voi jumalauta, puolustaako täällä joku sellaista, että äiti ja esiteinipoika sängyssä.
No mikä ihmeen moraalipoliisi sä olet? Mitä väliä sillä on, missä ihmiset NUKKUU? Siis jos mitään sopimatonta ei tapahdu ja ketään ei ole pakotettu mihinkään, niin miksi ei äiti ja lapsi voi nukkua vierekkäin?
Moraalipoliisi tulee paikalle ja tekeen esitutkinnan jos kyseessä on lapsi.
Syyttäjä syyttää jne...
Yleensä kaikki pedot vain nukkuvat tai antavat luonnollista hellyyttä.
Syyttömiä kaikki kuten myös kaikki linnassa istuvat.
Voi mikä moraali
Voi apua! Mun 14v poika nukkui mun vieressä kun isänsä oli reissussa! Ja hällä omakin huone mutta itse pyysi iskän paikalle nukkumaan ja todellakin saa tulla ❤
Työkaveri ja hänen miehensä jakoivat sänkynsä 18-vuotiaan tyttärensä kanssa, koska tytär nukkui mielellään heidän kanssaan. Pidin tilannetta hieman erikoisena, mutta jokainen tekee omat ratkaisunsa.
Eiköhän tokaluokkalainen ole turvassa äitinsä kanssa.
Vinkki: ei KOSKAAN välilyöntiä ennen huuto- tai kysymysmerkkiä.
Pienet lapset joskus ihmettelee, miksi heidän pitää nukkua yksin, kun ei isi ja äitikään nuku. Niimpä, aikuiset ihmisetkään ei uskalla nukkua yksinään omassa kodissaan, miksi siis pienten lastenkaan? Ja ennen teini-ikää, sekä teini-iän alussakin lapset ovat vielä pieniä. Antropologisesta näkökulmasta perhepeti on täysin normaali myös pienten koululaisten kohdalla. Se on esi-isiltä saatua ohjelmointia, joka antaa nukkuessaan laumasuojan ja näin ollen paremmat yöunet. Läheisyyttä ei voi antaa kenellekkään liikaa. Tietenkään seksuaalinen hyväksikäyttö ei ole ok, mutta se ei olekkaan läheisyyttä, vaan pahoinpitely.
Meillä tuli lapset sänkyyn silloin tällöin aamuisin tuonne kymmenen vuoden kieppeille ja ehkä 7-8- vuotiaaksi asti joka aamu, varsinkin viikonloppuisin. Ja melkein toiselle kymmenelle joku lapsista nukkui vieressä, kun toinen vanhemmista oli yötä pois, yleensä työmatkalla. En tiennyt sen olevan poliisiasia.
Nukuin erottuani vuoden 7-vuotiaan poikani kanssa leveässä parisängyssä, kun pieneen asuntoon ei mahtunut toista sänkyä. Vieläkin lomamatkoilla isosiskonsa nukkuu lisävuoteessa ja me parisängyssä :)
0/5