Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Täällä ei spämmiä, suomi24 täyttyy spämmillä?

suomi24-expat
29.07.2019 |

Eipä käy kateeksi niitä jotka yrittää keskustella Suomi24:n puolella. Siellä spämmirobotti täyttää palstat ilta toisensa jälkeen pornolinkeillä. Näin nimenomaan viikonloppuisin.

Siellä ylläpito sanoo että käyttäjät kyllä ilmiantavat spämmin. Joopajoo. Saas nähdä, voi olla tungosta sieltä tänne Vauvan puolelle kun tilanne koko ajan huononee. Kesäkuusta asti on ollut pahoja ongelmia eikä sikäläinen palstan ylläpito tunnu saavan mitään aikaan.

Robottimoderaation piti olla Suomi24:n ongelmien ratkaisu. Sen sijaan se poistaa asialliset viestit ja jättää spämmin palstalle...

Varautukaa keskustelijoihin, joilla on "erilainen" käsitys keskustelukulttuurista.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Opettakaa tulijat tavoille kun ne lähtevät uppoavasta laivasta.

Vierailija
2/4 |
30.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pahin naula arkkuun oli siellä kaikkien rekisteröimättömien keskustelijoiden muuttaminen anonyymeiksi. Vakinimimerkin rekisteröinti vaati puolestaan puhelinnumeron annon, jota harva viitsii kyseisen puljun kaltaiselle paikalle antaa. Sieltäpä minäkin tulin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehkä ne luuli että häiriköinti siitä vähenee. Ja vähenihän se hetkeksi kun kirjoittelun lopettivat myös ne narsistit, joiden piti aina saada oma puumerkkinsä häirikköviesteihinsä. Nyt kun aikaa on muutama kuukausi kulunut niin samat tyypit ovat tulleet takaisin anonyymeinä ja häiriköinti jatkuu.

Itselläni on onneksi vanha tunnus jota voi käyttää ilman puhelinnumeroa. Spämmirobotilla taitaa olla tuhat smanlaista vanhaa tunnusta varastossaan. Niitä kun pystyi tehtailemaan varsin pienellä vaivalla ihan niin monta kuin halusi kunhan täytti sen käptsän.

Vierailija
4/4 |
30.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tälläistä menoa siellä on ollut, keskustelu ylläpidon blogissa:

https://keskustelu.suomi24.fi/t/15458017/ilmoita-saantojen-vastainen-si…

Ylläpidon puolelta pelkkää puhetta eikä tekoja. Yrittävät pyörittää tuota minimipanostuksella ja nyt se ei enää riitä joten ovat pulassa.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi seitsemän yksi