Ovatko isot huulet seksikkäät?
Kommentit (18)
Luonnolliset isot huulet kyllä, ainakin kaikilla naisilla. Miehille sopii vähemmän paksut huulet paremmin. Täytetyt on aina enemmän tai vähemmän rumia.
Jos ovat luonnostaan isot, kuten länsiafrikkalaisilla naisilla, niin sitten kyllä. Feikkinä eivät ole.
Paksut huulet miehellä on turn off.
Ei tämä vaan mene perille kehonkuvahäiriöisille.
Täytetyn näköiset huulet hirveitä, pilaavat ehkä muuten nätin naaman. Viivahuuletkin on naisilla ankeat, toki vanhemmiten kaikilla ainakin vähän kapenee. Itse olen onnekas kun lähes nelikymppisenä vielä paksuhkot.
Vierailija kirjoitti:
Ei tämä vaan mene perille kehonkuvahäiriöisille.
Ja vaikka tällainen itseään pumppaava muuta väittää on kehonkuvahäiriö mt-ongelma ja paha onkin. Ihan turha asiaa kieltää.
Riippuu muodosta (symmetrisyydestä ja luonnollisuudesta) ja koostakin sen verran, onko normaalin rajoissa isot vai luonnottoman isot. Tummaihoisilla se normaalin raja on korkeampi, koska heillä voi olla luonnostaan paljon isommat huulet kuin vaaleilla.
Vierailija kirjoitti:
Paksut huulet miehellä on turn off.
Jeremy Meeks?
Tässä tapauksessa kyllä: https://scontent-frx5-1.cdninstagram.com/vp/b80a68534d9d200936a8b29553d…
Sitten taas jossakin Johanna Tukiaisen tapauksessa ovat ihan kamalat.
ei isot, mutta paksut on joskus kivat.. :)
Vierailija kirjoitti:
Täytetyn näköiset huulet hirveitä, pilaavat ehkä muuten nätin naaman. Viivahuuletkin on naisilla ankeat, toki vanhemmiten kaikilla ainakin vähän kapenee. Itse olen onnekas kun lähes nelikymppisenä vielä paksuhkot.
Vielä lähes nelikymppisenä?! Eihän nyt tuossa iässä vielä pitäisikään mitään muutoksia huulissa näkyä 🤦♀️. Ei neljäkymmentä ole kuusikymmentä!
Joo, jos luonnolliset niin kuin esim. Brigitte Bardotilla.
Yleensä ottaen kyllä, mutta liian isot sisemmät huulet ovat jo vähän ällöttävä velhonhiha.
Huulet jotka ovat täyteläiset ovat seksikkäät.Ei mitkään liian täytetyt ankka huulet eikä huulet kun suu on suuri.Pieni suu ja täyteläiset huulet.
Isot, keskiverrot tai kapeahkot ovat seksikkäät, kaikki luonnolliset ovat seksikkäät. Joillain huulia ei ole ollenkaan ja heidän kohdallaan ymmärrän täyteaineet huulissa. Mutta toki aina parempi jos itseään voi rakastaa vaikka huulet olisivatkin olemattomat eikä tarvitse myrkkyjä tms.
Se kuono mikä tulee kun tykittää huuliin täytettä, ei näytä kenelläkään hyvältä. Me muut näemme sen myös sivusta.