Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia Pietarin risteilystä

Vierailija
13.07.2019 |

Hei, perheemme harkitsee Pietarin risteilyä. Mukana on alakoululainen lapsi ja lievästi liikuntaesteinen aikuinen. Millaisia kokemuksia teillä ollut Pietarin risteilyiltä? Olen lukenut että MS Princess Anastasia on vanha ja paikoin kulunut, mutta siisti kuitenkin. Ennen kaikkea mietityttää onko tullijonotuksia ja toimiiko kaikki muuten jouhevasti? Kaikki vinkit otetaan vastaan.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
13.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Raamatussa kerrotaan että Pietari halusi kävellä vetten päällä koska Jeesuskin teki niin.

Se risteily meni sikäli pieleen että Pietari onnistui ottamaan vain muutaman askeleen ennen kuin vajosi,

Sellainen oli Pietarin risteily Genesaretinjärvellä.

Vierailija
2/5 |
13.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tullijono on pitkä. Ostimme etukäteen Pietarin kiertoajelun, osallistujat pääsivät ensimmäisinä pois laivasta, mutta jonotusta oli silti. Laivan henkilökunta ei osaa suomea, muutamat eivät englantiakaan. Laiva on vanha ja nuhjuinen, mutta kuitenkin sympaattinen. Laiva ei ole mitenkään edullinen, varsinkin karkit kalliita. Kokonaisuutena ihan ok reissu.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
13.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kalaa, kalaa. Kaikkialla on vaan kalaa. Voi Pietari.

Vierailija
4/5 |
13.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oletko kirjoitanut nettiin jotain Venäjä-vastaisia kommentteja? Sitten ei kannata mennä.

Vierailija
5/5 |
13.07.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laiva tosiaan äärettömän kulunut. Maihin päästiin sujuvasti, koska bussi odotti kiertoajelulle.

Ruoka laivalla oli ihan ok. Japanilaisia/kiinalaisia oli toooosi paljon laivassa,valtasivat kaikki istumapaikat nuudeli "sankkojensa" kanssa.

Suosittelen silti reissua. Pietari on tosi kaunis ja mielenkiintoinen paikka. Ja laivalla pääsee helposti ja halvalla, kun ei tarvitse viisumia

Pääseekö liikunta esteinen bussiin? Satamasta on bussi kuljetus keskustaan ja se on pakollinen, ainakin maksaa, jotta pystyy kiertämäään viisumin.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä kaksi viisi