Häpeän olla uikkareissa
Näin on ollut aina. Olen 14-vuotiaasta saakka hävennyt. Syyt ovat vaihtuneet mutta tunne pysynyt.
Häpesin ennen pieniä rintojani, sitten läskejä ja karvoitusta. Nyt jopa varpaitani. Ja ikää on 37... Mitä minun tulisi tehdä?
Kommentit (8)
Mitä ihmettä häpeilet ?! Minä olen vähän pullukka mutta en todellakaan häpeä kulkea uikkareissa , minulla on bikinit ja niissä pyörin rannoilla ja uimassa jne :D Olen tälläinen kuin olen, aivan sama mitä muut minusta aattelevat, se on heidän ongelma, ei minun!
Varpaita? Mitä ihmettä, miten ne liittyy uikkarrihin?
Vierailija kirjoitti:
Mitä minun tulisi tehdä?
Hankkia terve itsetunto.
99.99999999% maailman ihmisistä ei kiinnosta, miltä sinun varpaasi näyttävät.
Pistä uikkareihisi peruna. (...huom. etupuolelle)
Se kasvattaisi upeasti ja helposti itsetuntuntoa, koska kaikkihan luulevat että s komea kalusihan se vain siellä uikkareissasi. (hih,hih...)
Näin seksuaalisen sekoilun aikaan tuo olisikin varmaan monen mielestä mainio kesäpila huumorintajuisille...
Mäkin olen aina hävennyt. Pieniä rintoja, löysiä reisiä, karvoja ja varpaita! Haluaisin eroon tästä häpeästä ja tajuan, että se on ihan turhaa. Mutta miten?
Sitä samaa täällä. Iän mukana tosin tullut välinpitämättömämmäksi eli "rohkeammaksi".
Sama juttu ja olen mies. Häpeän tiettyjä kohtia vartalossani, ehkä vähän karvoitusta ja jopa varpaita. Ja ikää saman verran kuin ap:llä.
Pienet rinnat ovat jees.