Olen sellainen nainen että kukaan mies ei rakastu minuun
Enkä halua teeskennellä toisenlaista. Ei sovi mun luonteeseen olla olevinaan pirteä ja iloinen ja nauravainen kun en kerran ole. Sitä paitsi jos mies ihastuisi minuun sen takia millaisena esiinnyn, eihän se silloin MINUSTA kiinnostuisi vaan vain siitä mitä esitän.
Ei kai tässä muuta, surettaa vain välillä, esim. tänään se että kukaan ei koskaan tule rakastamaan mua sillä tavalla kuin parisuhteessa toista rakastetaan. Joku äidinrakkaus ei paljon lohduta kun on tunne ettei äitini ole mua koskaan nähnyt ja tuntenut, eikä kukaan muukaan. Tavallaan sitä elää ihan turhaan kun kukaan ei tunne mua kunnolla.
Kommentit (5)
Sama juttu täällä, mutta miehen näkökulmasta. Olen naisille pelkkä kiva kaveri.
Vierailija kirjoitti:
Yksi neuvo, etsi miestä joka itse omaa juuri noita naisellisina pidettyjä luonteenpiirteitä, voit olla ronskisti omanlaisesi.
Minä sen sijaan suosittelen tapaamaan ennakkoluulottomasti ihan kaikenlaisia miehiä, ilman mitään kriteerejä feminiinisyydestä. Tuollainen seulominen on täysin turhaa, sillä täysin päinvastainen mies voi lopulta olla se jonka kanssa kohtaa parhaiten ja joka hyväksyy sellaisena kuin on.
Aloittajalta on nyt vähän hukassa se, miksi jokun kanssa halutaan parisuhteeseen. Ja se on se, että se toinen tuo elämään lisää hyvää ja mukavaa enemmän kuin ottaa. Sinun pitää siis antaa jollekin jotain positiivista jotta olisit kiinnostava kumppani.
Ei kukaan viihdy ihmisen kanssa joka on ikävää seuraa, ei ystävänä eikä kumppanina. Eikä tämä tarkoita että sinun pitäisi olla tekopirteä tai aina iloinen mutta jotain hyvää sen sinun persoonasi pitäisi toiselle antaa.
Onko tämä nyt sitten merkki tasa-arvosta? - Toisaalta edelleen on myös naisia, jotka saattanevat olla vailla kumppania ainakin osaksi siksi, että eivät itse uskaltaudu tai muutoin halua ottaa itse sitä ensimmäistä askelta ja lähestyä miestä (tai miehiä), koska ovat sisäistäneet ajatuksen, että mies kyllä lähestyisi jos olisi oikeasti ja aidosti kiinnostunut. Ja siten kokisivat jotenkin erinomaisen alentavana ja luonnottomana, jos heidän itsensä tulisi tehdä ensimmäinen siirto.
Yksi neuvo, etsi miestä joka itse omaa juuri noita naisellisina pidettyjä luonteenpiirteitä, voit olla ronskisti omanlaisesi.