Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Puhutko pahaa seläntakana muista äitikavereista?

Vierailija
26.05.2019 |

No niin naiset, ollaanhan nyt rehellisiä. Kuinka paljon tulee puhuttua pahaa seläntakana äitikaveriporukoissa toisistanne tai siitä ei paikallaolevasta? Mikä syy tälle yleensä on ja mitä luulet tehdäänkö sinulle samaa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kukaan ei myönnä. En minä mutta muut.

Vierailija
2/5 |
26.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en puhu aikuisista, koska heistä ei ole puhuttavaa, mutta heidän lapsistaan kyllä saatan puhua.

Esim. yhdelle lapselle on tyypillistä se, että yhden kanssa voidaan olla hyvää pataa, mutta kun tulee toinen kaveri paikalle, ei mitenkään voi leikkiä kolmestaan vaan sitten se eka jätetään ihan yksin ja juostaan pakoon. Hän myös pilkkaa muita kavereita kun luulee, ettei kukaan aikuinen kuule. Osaa myös esittää uhria hyvin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En hengaile ” äitiporukoissa” enkä muutenkaan niin hölmössä seurassa että siellä puhuttaisiin muista pahaa.

Vierailija
4/5 |
26.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

En puhu paskaa muista. En nauti muiden haukkimisesta, enkä myöskään nauti muiden paskanjauhannasta... kierrän kaukaa tällaiset "ystävät", jotka puhuvat muista pahaa heidän selkänsä takana.

Voit olla ihan varma, että olet itse kohteena, kun et ole paikalla.

Juoruämmät yleensä onneksi tunnistaa helpsti... lisävinkki älä myöskään kerro heille omia asioitasi, olet vain raaka-aineena seuraavaan mehevään juoruun.

Vierailija
5/5 |
26.05.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

En hengaile ” äitiporukoissa” enkä muutenkaan niin hölmössä seurassa että siellä puhuttaisiin muista pahaa.

En minäkään sen kummemmin hengaile, mutta kyllähän muiden äitien kanssa tulee juteltua, kun sopii esim. leikkitreffejä tai synttäreitä, tai jos jäämme yhdessä valvomaan lapsia Leon Leikkimaahan tai HopLopiin. Joskus käyn myös uimahallissa lapsen kanssa niin, että lapsen kaveri ja hänen äitinsä tulevat samaan aikaan (en ala valvoa ja pestä vieraita lapsia). Ilman lapsia minulla ei ole mitään kiinnostusta olla lapsen kavereiden äitien ja isien kanssa tekemisissä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi kaksi seitsemän