Väite: Helpoiten irtoseksiä saa varatuilta miehiltä ja yh-äideiltä.
Kommentit (23)
Aikasta monta ukkomiestä olen yökylään ottanut ja aamulla nakannut katuvan pihalle. Pari fritsuakin olen selkäpuolelle imaissut, että ei jää vaimollekkaan epäselväksi mitä on tapahtunut. yh-äiti
ovat kateellisia ja antavat vaikka pizzakuskille.
Tai nyt on puhuttu jopa niin, että naiset pettävät enemmän.
Jokatapauksessa pettäminen on luonteesta kiinni, ja molemmista löytyy uskollisia ja uskottomia.
Kodin malli myös ratkaisee paljon.
Vierailija:
Aikasta monta ukkomiestä olen yökylään ottanut ja aamulla nakannut katuvan pihalle. Pari fritsuakin olen selkäpuolelle imaissut, että ei jää vaimollekkaan epäselväksi mitä on tapahtunut. yh-äiti
Kyllä se syyllinen on siinä ukkomiehessä.
Miehistä helpommin saa kyllä sinkuilta, olkoonkin, että hankalaa se ei ole keneltäkään.
Yh-äitien suhteen juttu pitää kyllä paikkana: jos on saatu lastenhoitaja, ei ole aikaa hukattavaksi. Siksi järjestyy jopa pystypano puistossa vasten puuta.
Perustelkaa, miksi sinkku miehet sitten pihtaavat?
Ja ovatko kaikki eronneet naiset höveleitä?
Ei kuulosta uskottavalta.
Joka päivä saa täältäkin lukea, kuinka joku ah-niin-onnellisessa-avioliitossa oleva mamma on hypännyt siivouskomeroon jonkun toisen yhtä epätoivoisen kanssa.
Ja jos erään surullisen kuuluisan sankarin kertoma pitää paikkansa, saa varsinkin pk-seudulla hyvin helposti sänkyseuraa ihan lapsettomistakin neitokaisista.
Miesten suhteen on kait ihan sama, ovatko rengastettuja vai ei; ainahan yhden, kaksi tai kolmekin rykäisyä voi vetäistä, vaikka olis parisuhteessakin.
Ja huom! yh äitikin on sinkku! Miksi erotella näin? Yhtälailla sitä yh äitiä panettaa kun mitä tahansa sinkku ihmistä.. Vai onko yh äidit jotain himopanijoita? :D
Niin sinkut kuin varatut. Varmaa tietoa.
Vierailija:
Aikasta monta ukkomiestä olen yökylään ottanut ja aamulla nakannut katuvan pihalle. Pari fritsuakin olen selkäpuolelle imaissut, että ei jää vaimollekkaan epäselväksi mitä on tapahtunut. yh-äiti
iloanne. En ole irtoseksiä harrastanut koskaan.
Väite: A:sta ja B:stä seuraa C.
Todistus: ...
Pelkkä väitehän ei ole vielä mitään, se täytyy osata myös todistaa.
siitä tehdään vaan niin iso haloo, tyyliin " sain yh-äidiltä, ne on helppoja" tuskin kukaan urpo jaksaa mekkaloida jostain yhdenillan jutusta, joka on lapseton sinkkumuija.
Mieheltä kun mieheltä saa helposti mutta yli 30 naisilta säätyyn katsomatta myös.. Voisin sanoa että yli 35 varsinkin. Tietysti sen ikäsissä on niitä yh myös enemmän.
jos on yh ja ei ole siis omaa miestä niin mitä kummaa siinä on jos hakee seksiä itselleen!!! Olen yh ja kun pääsen ravintolaan ja jos tapaan kiinnostavan miehen niin annan kyllä palaa. Jos oisin sinkku ilman lapsia niin kyllä kaipaisin seksiä silti eli ei tuolla yh-nimityksellä ole mittäään tekemistä tän asian kanssa.
jos et itse kaipaa seksiä niin älä ole kateellinen jos toisilla on tarpeita.
Kun kotona on nalkuttava akka ja ollaan yhdessä vaan koska lapset on pieniä ja lainaakin on , mutta kyllä ne sitä hetken huumaa sieltä baarista olivat vailla . Ja mikäs siinä jos on seksiä tarjolla , mutta joku muu pesee sukat ja syöttää ni miks ei ;)
miksi aina päivitellään helppoa seksin saantia vaikkapa yh:lta tai varatuilta??
No helpolle seksille on ilmeisesti kysyntää kun kotona seksi on aina niin vaikeasti saatavilla... siitäkö tämä kertoo?
ja yh: t usein puutteessa.