Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mitä tekisitte? Minulla on huono koulutus, mutta tällä hetkellä olen hyväpalkkaisessa työssä. Missä välissä opiskelen korkeakoulututkinnon?

Vierailija
06.04.2019 |

Olen tällä hetkellä ihan unelmatyössä, jossa on omasta mielestäni hyvä palkka. Kuitenkin häiritsee se, että minulla on pohjalla vain merkonomikoulutus. Pelkään nykyisen työni päättyvän jossain vaiheessa ja jääväni tyhjän päälle. Missä vaiheessa opiskelisin lisää? Haaveena olisi yliopisto, mutta en ole varma pääsisinkö, kun en lukiotakaan ole käynyt. Olen aivan hukassa! Häpeän aina kun joku kysyy, mikä olen koulutukseltani.

N25

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
06.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lue tradenomin tutkinto joko monimuotona (verkko + joskus iltatunti) tai kokonaan verkossa sen voi kais Turun AMK:ssa tehdä.

Mitä sä sinne yliopistoon, menee 5 vuotta suorittaa akateemin kandi + maisteri. Tradenomin pätevyydell- kyllä pärjää.

Vierailija
2/2 |
06.04.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toki tradenomeja parjataan paljon, mutta moni pärjää tosi hyvin. Eivät johtajia ole, mutta sellasta perus 3000-3500 e/kk duunia on.

Kokemus merkitsee tradenomeille, sitä sinulla näyttää olevan, joten varmasti pärjäisit.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yksi kuusi