Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Minua ahdistaa korut, mies ja miehen suku "vaatii" käyttämään

Vierailija
29.03.2019 |

Ovat roma neja ja minulla ei ole edes korvissa reikiä. Muutenkin korujen käyttö ahdistaa. Tykkään miehestä mutta onko se sen arvoista että menetän oman tyylini ja muutun toisenlaiseksi sen takia että muut vaativat?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
29.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

No  oma kokemus on että romanisuvun kanssa täytyy tiettyihin heidän käytös/pukeutumiskooodeihin sopeutua ja niitä ainakin osin noudattaa. Itse en kokenut mitenkään erityisen ahdistavaksi, vaikka jotkut tavat oudoksuttivatkin. Hametta pidin mielelläni, käsivarret paljaana en kulkenut ja se on jäänyt itselle jotenkin tavaksi edelleen, siis etten tykkää lyhythihaisista ihmisten ilmoilla, hametta en pidä. Mutta olin nuori ja rakastin poikaystävää kovasti. Näin aikuisena en ehkä sopeutuisi samoin, en siis enää ole hänen kanssaan yhdessä, mutta ei johtunut noista tavoista tms.

Siinä pitää punnita varmaan se, kuinka paljon on valmis joustamaan ja toisaalta kysyä siltä mieheltä miten paljon hänelle nämä asiat merkitsee.  Tosin mulle ei koskaan tullut mitään painetta käyttää koruja, kukaan ei sellaista edes maininnut, joten en osa a kuvitella sen olevan kovin olennaista romanisuvussa, varsinkin jos on valkolainen?

Vierailija
2/4 |
29.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei olet oma itsesi ja pidät pääsi. Jos et kelpaa niin ei se sua rakasta

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
29.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei sun tartte muuttua joksikin toiseksi

Vierailija
4/4 |
29.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei ei ei

Älä suostu pompottavaksi.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi seitsemän