Lue keskustelun säännöt.
Oon tajunnut, etten pidä lapsista
12.03.2019 |
Ystävien lapsista pidän ja sukulaisista.
Vieraat kakarat taas on yök.
Kauhein työ, mitä voisin kuvitella, on lastentarhantäti.
Kommentit (4)
Ei ole mikään pakko tykätä. Munkin 18-v:llä on nykyään ihan mukavia kavereita, aina en ole ollut samaa mieltä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ei kaikista tarvitse pitää, mutta asiallinen tulee olla aina. Sama se on kaikkien ihmisten kanssa. Silloin on paras, kun pitää suunsa supussa ja mölyt mahassaan vain, niin normaalit ihmiset tekevät.
En tykkää kaikista aikuisistakaan, miksi lapsista. No lasten kohdalla se, etten jostain tykkää, yleensä tarkoittaa sitä, etten pidä heidän vanhempien kasvatus-/kasvattamattomuustavasta.
Minä en pidä edes kaikista ystävien ja sukulaisten lapsista. Joistakin, useimmista, kyllä pidän, mutta pari lasta ovat jotenkin ihan alusta asti olleet sellaisia, että karvat nousevat pystyyn. No eipä heitä kovin usein tarvitse nähdä ja silloin kun näkee, pystyn kyllä sietämään heitä ja olemaan normaalin kohtelias. Juttelin kerran miehelleni tästä asiasta ja yllättäen hänellä oli täsmälleen samat ei niin kivojen lasten porukka.
Meillä on kolme lasta ja heillä on tosi mukavia ystäviä. Juuri viime viikolla kuskasin autossani 12 vuotiaan poikani lisäksi hänen kolmea ystäväänsä ja mukavampia poikia saa etsiä!