Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Synnytyksen/lasten saamisen vaikutus seksiin.

m-45671
09.03.2019 |

Omasta kokemuksesta (mies reilu 45 v) sanon, että seksi lapsia saaneen naisen kanssa on lähes aina parempaa ja tyydyttävämpää kuin lapsettomien. Jotenkin ronskimpaa ja vapautuneempaa. Ei tarvitse varoa tai kainostella, puheessa tai teoissa. Ehkäpä synnyttänyt nainen osaa koordinoida pimpan lihaksia jotenkin paremmin, koska tuntuma on monesti parempi, jopa tiukempikin? Orgasmit ovat myös vahvempia, jne.
Nainen on myös monesti itsevarmempi. Toki tähän vaikuttaa niin naisen kuin miehenkin käsitys, voiko äiti olla eroottinen. Mielestäni jotenkin primitiivisellä tasolla naisen äitiys vain lisää naisellisuutta, myös seksuaalisessa mielessä. Käsitystä asioista jossain määrin väärittää myös muoti-ihanteet. Ja onhan niitäkin, jotka unohtaa olevansa naisia, kun vauva tulee. Ja miehiäkin, jotka haluaa aina teinimäisen naisen.
Lisäile vaihtoehtoja kyselyyn halutessasi. :)

Synnytyksen/lasten saamisen vaikutus seksiin.

Vaihtoehdot

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parempaa on ja paikat meni synnytyksen jälkeen herkemmäksi, eli nautin nykyään vielä enemmän, saan helpommin ja isompia orgasmeja.

Jokainen on tietysti yksilö eikä kenenkään ole pakko olla mitään, mutta itse olen ensisijaisesti nainen ja sitten vasta äiti, eli seksikkyys ja itsestä huolehtiminen ei lopu milloinkaan.

Omaan silmääni äidit ovat seksikkäimpiä, siis ne jotka eivät ole mammautuneet ja unohtaneet naiseuttaan.

Äitiys syventää naiseutta ja seksuaalisuutta.

T: nainen ja äiti

Vierailija
2/4 |
09.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama kuin ensimmäisellä vastaajalla. Paikat herkemmät ja muutenkin olo ehkä henkisellä tasolla alkoi tuntua jotenkin naisellisemmalta äidiksi tulon jälkeen. Pukeudunkin naisellisemmin ja ylipäätään nautin enemmän siitä, että olen nainen. Seksissä olen estottomampi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
10.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parempaa, ehdottomasti. En ole alakautta synnyttänyt joten en osaa sanoa miksi olen sisältä paljon herkempi, veikkaan että henkinen puoli, ikä ja sen myötä tullut kaikkien estojen katoaminen vaikuttaa tähän. Elän ehdottomasti seksuaalisuuteni parasta aikaa juuri nyt, lähes nelikymppisenä. Ja yhdessä edelleen lasten isän kanssa, vähän vajaan 20 vuotta. Uskon että paranee vaan.

Vierailija
4/4 |
10.03.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oho, puolet miesvastaajista on sitä mieltä, ettei äitiys ja seksuaalisuus mahdu samaan ihmiseen!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kolme kaksi