Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kaikkien poliitikkojen omistukset hoiva- ja varhaiskasvatusyhtiöissä tulee julkaista!

Vierailija
09.02.2019 |

Kansanedustaja ei voi edustaa kansaa ja samalla pyrkiä tienaamaan kansalaisilla! Ja on selvää että omat omistukset ohjaavat poliittista päätöksentekoa. Toivon että joku toimittaja nappaisi tästä kiinni ja tekisi listan edustajista ja heidän omistuksistaan. Veikkaanpa että niitä on melkein kaikilla.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
09.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tämä kiinnostaisi kovasti koska nyt kaikki jäävit ja vastuulliset poliitikot hurskastelevat vaikka ovat itse osallisia ja vastuullisia kuviossa.

Vierailija
2/4 |
09.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Matubisnekset voisi myös päivittää samassa julkaisussa.

Tässä olisi kyllä jollekin lehdelle hyvät lukijamäärät tiedossa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
09.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mukaan myös eduskuntaehdokkaat, jotka ovat vasta pyrkimässä eduskuntaan, kiitos.

Vierailija
4/4 |
09.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehdotan että jokainen äänestäjä, eli minä itse ja sinä joka luet, niin tarkistaa oman ehdokkaansa kohdalla tämän asian ennen kuin äänestää! Eikö yksityisihmisen verotiedot ja omistukset ole Suomessa (vielä) julkisia?? Vai saiko Kokoomus ja Keskusta sen sijoituskuorihommelin läpi ja omistukset piiloon?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi neljä