Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Harvinaislaatuinen tilanne Suomi-kiekossa: maahanmuuttovirasto ajaa ulkomaa laisvahvistuksen pois maasta

Vierailija
02.02.2019 |

Maahanmuuttovirasto on puuttunut peliin Naisten Liigassa. KJT:n meksikolaispelaaja Maria Chavez on käännytetty kotimaahansa. Hän joutuu poistumaan Suomesta lauantaina. KJT menettää samalla myös toisen meksikolaishyökkääjänsä Bertha Gonzalezin, joka on päättänyt itse lähteä Chavezin kanssa

.https://www.jatkoaika.com/Uutiset/harvinaislaatuinen-tilanne-suomi-kiek…

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
02.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisivat tur va paik kaa. Tulevaisuus taattu eikä edes tarvitse hikoilla treeneissä.

Vierailija
2/4 |
02.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sen ainoan mamu naisen. Ei vit tu

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
02.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei niinkun ollenkaan vahvista sitä että tänne haalittaisiin vain miehiä...

Vierailija
4/4 |
02.02.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Samaa yritettiin aikoinaan erään jalkapalloilijan kanssa. Silloinen kulttuuriministeri Paavo Arhinmäki järjesti jonon ohi työ-ja oleskeluluvat, koska pitäähän jalkapalloilijan saada potkia.

Paven reaktio kyseyihin, miksi yksi potkupalloija turvallisesta maasta, saa sen viikossa, jota toiset odottavat kuukausia, oli nokujalkkis ja voi voi.

Kumpikaan toimintatavoista ei ole erityisen reilu.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän yhdeksän kuusi