Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Epäilen, että tutulla on Munchhausen by proxy -- koiriin kohdistuva. Onko mahdollista?

Vierailija
26.01.2019 |

Itsellänikin on koira ja olemme tutustuneet koirapolulla. Emme mitään ystäviä ole, mutta juttelemme ja kävelemme yhdessä, kun kohdakkain osumme.

Ensimmäinen koira kuoli n. vuoden kuluttua ensitapaamisesta. Jäi kuulemma maalla auton alle. Tarina oli vähän epämääräinen ja vaihteli kerrontakerrasta riippuen. Milloin oli peruutettu pihamaalla päälle, kun veli ajoi... joskus se olikin siskon mies.

Noh, nainen otti uuden koiran. Ehti olla puolisen vuotta, kun todettiin jokin paha munuaisvika ja pentu jouduttiin lopettamaan.

Ei aikaakaan, kun oli jälleen uusi pentu. Tälläkin todettiin joku harvinainen, perinnöllinen kudossairaus ja lopettaminen taas.

Nyt on uusi koira kuvioissa taas. Nyt en tiedä, mitä tehdä, jos tämäkin mystisesti kuolee. Näistä diagnooseista minulla on vain hänen sanansa.

Tekemisissä en enää ole ollut, koska koko asia kauhistuttaa niin paljon. Miten te suhtautuisitte ja toimisitte? Vai toimisitteko mitenkään.

Enää en jaksa uskoa sattumiin.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
26.01.2019 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuli mieleen siis tuosta toisesta M-syndrooma-aloituksesta. 

Puhutaan aina lapsista tämän yhteydessä, mutta voisiko koirat yhtälailla olla uhreina?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla