Lue keskustelun säännöt.
Alue: Aihe vapaa
Ei ole sopivaa että YLE: uutisista ei voi antaa palautetta toimitukselle ilman että on luonut tunnukset. Trafi 2?
15.12.2018 |
Koska palautetta pitää voida antaa yhteisestä Ylestämme anonyymisti.
Kommentit (2)
Minulla esim. oli tämmöinen hallitseva nimimerkki "ärhäkällä mielikuvalla". Kukaan ei lainannut mielipidettäni. ja antautunut keskusteluun. Kun poistin nimimerkin niin tämä karttaminen loppui, vaikka mielipiteet oli saman sisältöisiä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
YLE mainostaa, että kirjoittajat loisivat oman nimimerkin satunnaisen nimimerkin sijaan, joka on pelkkä numerosarja. Koska saa ikääkuin enemmän painoarvoa sanomalleen. Näin varmaan onkin, jos asenne on jees-miehen asenne, mutta jos hiukankaan katselee yhteiskuntaa "opposiotiomielellä", niin en suosittele moderoinnin silmään sattuvaa nimimerkkiä.
Lisäksi nimimerkistä saattaa tulla palstaa "hallitseva" ja keskustelu estyy. Ihmiset on arkoja eivätkä uskalla esittävää eriävää näkemystä tälläiselle ikäänkuin "norsu posliinikaupassa" hahmolle.