Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

RV. 21 ja pehmeä alavatsa

Vierailija
03.12.2018 |

Raskausviikko 21. pyörähtänyt käyntiin, ja vatsa ”kohonnut” ylöspäin. Vatsani kaartuu kiinteästi kaikkialta muualta paitsi alavatsasta. Alavatsa on ihan kamala, pehmeä ja hieman roikkuva arpinen ”röllykkä”
Arvet tuntuvat myös todella kivuliailta koska vatsan iho ei ole häpykummun yläpuolelta kiinteä vaan todella herkkä ja pikkareiden reunatkin sattuvat kys. kohtaa :(

Onko tälläinen normaalia ja tietääkö kukaan vaikuttaako esimerkiksi sikiön asento tähän? Inhottaa kun vatsa ei ole kiinteän näköinen, vatsan kokoa on vaikea hahmottaa kunnolla tuon löysän ihon vuoksi, vain tukivyön käyttö saa vatsan näyttämään ”järkevältä” :(
Ja ei, en ole ylipainoinen, raskauden myötä tosin ylimääräistä tullut keskivartaloon, myös selän puolelle, muuten olenkin sitten säästynyt lihoamiselta lähestulkoon täysin.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
03.12.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se löllykkä on varmaankin turvotusta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän kuusi kuusi