Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kokemuksia synttäreistä leos leikkimaassa

Vierailija
18.10.2018 |

Poika haluaisi viettää synttärinsä Leosissa. Luin sivuilta, että paikalla olisi ohjaaja ja vanhemmat voivat viettää juhlien ajan aikaa kahviossa? Onko muilla kokemusta, kannattaako varata synttärit tuolta? Onko hintansa arvoinen?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
18.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä on lapset olleet muutaman kerran synttärivieraana, ja ovat tykänneet. Itse ihmettelin sitä, että synttärihuone on ensin tunnin käytössä, ja sitten sieltä pitää poistua kokonaan. Leikkiä saa ilmeisesti sulkemisaikaan asti itse leikkimaassa? 

Me pidettiin oman lapsen synttärit kilpailijalla eli Hoplopissa, jossa huone oli käytössä koko illan, eikä sieltä tarvinnut siirtää lahjoja autoon kesken kaiken. Siellä kävivät sitten juomassa ja napsimassa tarjottavia välillä, ja loput karkit ja popparit saatiin mukaan. Leosissa ei näin kuulemma tehdä (eli ne menee hävikkiin). 

Vierailija
2/2 |
18.10.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mites voiko eskarilaisille pitää synttärit tuolla, ja onko siellä ohjaajia enemmän ku vaan yksi? Sori, mulla ei siis kokemusta itellä mut aattelin kysellä jos joku täällä tietää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi viisi yksi