Onko tosikko jos ei tykkää Pokka pitää sarjasta?
Kommentit (5)
Huumoria on tosiaan erilaista. Ei kaikki uppoa kaikkiin eikä se tarkoita, että olisi huumorintajuton. En itsekään ole koskaan pitänyt pokka pitää -sarjasta. Ei vaan naurata.
Et ole, itse juuri ja juuri siedän katsoa sen yhden jakson jos on pakko, mutta sellainen ylenpalttinen koheltaminen ei innosta. Olen myös asiakaspalvelutyössä ja Hyacinth muistuttaa joitain veetumaisimpia rouvia.
En minäkään tykkää. Kun kaipaan huumoria, katson mieluummin vaikka Modernia perhettä tai klassikoita tyyliin 'Kyllä Jeeves hoitaa'.
Ei Uuno-leffatkaan naurata kaikkia. Huumorintaju on yksilöllistä ja alueellista. Yhdysvalloissa riittää Adam Sandlerin naama ja porukka hekottelee, mikä on käsittämätöntä.
Ei välttämättä. Ei kaikkia naurata samanlainen huumori.
Minua Pokka pitää naurattaa, mutta esim. nämä Putous-tyyppiset naamanvääntelyt eivät naurata. Jokaiselle oman maun mukaan.