Evoluutioteorian mukaan ihmiset ovat syntyneet KIVESTÄ!!!!
Jer. 2:27
he, jotka sanovat puulle: 'Sinä olet minun isäni' ja kivelle: 'Sinä olet minut synnyttänyt'. Sillä he ovat kääntäneet minulle selkänsä eivätkä kasvojansa; mutta onnettomuutensa aikana he sanovat: 'Nouse ja pelasta meidät'.
Kommentit (8)
miten kivi voi synnyttää sateen kautta miljardien vuosien aikana apinan joka luo itselleen dnan että hänestä tuleekin ihminen? ja kaikkea pitää yllä mystinen VOIMA KESKUSMUISTI
Ap googlaapa termi evoluutioteoria...
ensin sadetta kiven päälle, alkulima, kivestä sammakko,sammakosta apina ja apinasta ihminen
mutta nyt pitää odottaa vielä miljardi vuotta että ihmisestä syntyy avaruusalus
Evoluutioteoria ei käsittele koko kysymystä mistä elämä on saanut alkunsa. Se selittää sen miten elämä kehittyy sen jälkeen kun se on saanut alkunsa. Oli se sitten Jumalan luomana tai luonnon mekanismien kautta.
Itse olen pappi, ja vannoutunut vegaani. Onko sinulla paljon rahaa? Seurakunnassani olisi paljon kohteita, jotka tarvitsivat apua. Käteinen kelpaa parhaiten. Muista: tuomiopäivänä tavataan.
Olen pappi ja haluan nussia lapsia. Haluan herkkäuskoisilta idiooteilta rahaa kolehdin muodossa vaikka saamme kirkollisveroa.
Niin Raamatun mukaan.