Olen kehopositiivinen!
Ei grammaakaan ylipainoa, treenattu ja kauniiksi kehuttu. Entä sinä?
Kommentit (11)
Ei grammaakaan ylipainoa, alipainon rajalla. Ei koskaan kauniiksi kehuttu enkä keskitasoa enempää treenattu.
ERITTÄIN kehopositiivinen. Pidän itsestäni niin sisältä kuin ulkoa, kaikkine virheineen ja hyvine puolineen. Olen elämäpositiivinen.
98kg ja hieman saisi paino pudota. olen kuitenkin positiivinen ja pidän ulkonäöstäni.
Heikosti positiivinen.
Keski-ikäinen ylipainoinen vähän vammainen.
Onneksi on sentään kauniit kasvot ja hyväkuntoiset tuuheat hiukset, ja se ylipaino oikeissa paikoissa.
Elämä on kivempaa kun ei käytä energiaa kehonsa häpeämiseen.
Ihan liikaa olen elämääni hukannut turhaan häpeämiseen ja itseinhoon. Mutta siihen en enää lankea 😃
Neutraali, en ole ajatellut asiaa.
Erittäin kehonegatiivinen. Olen joka tavalla kauneusihanteiden vastainen ja normaalipainon ylärajalla, mikä on varmaan nykyään epäsuotuisin olotila missä voi olla. Näytän rumalta eli olen epäonnistuja.
Kauniiksi kehuttu? Melkein jokainen ok-näköinen nainen on kyllä kauniiksi kehuttu, se johtuu siitä että aina on miehiä jotka ovat vailla p.llua. Siis hieno homma, mutta kauniiksi kehuttu ei oikein tarkoita mitään.
Sata kiloa täyttä ruutia.
Sytytyslanka sais olla pitempi.
105kg. Pudotan painoa, mutta en anna (enää) läskieni häiritä elämistä. Aloitin uuden liikuntaharrastuksen tuossa muutama kuukausi sitten.
Läskit tulee mukana ja osa näyttää tippuvan matkan varrelle.
Erittäin huono eli negatiivinen. Minulla on todella huono vartalomalli olin sitten laiha tai lihava. Koko kroppa on kuin eri paria. En ole tätä koskaan hyväksynyt ja nyt kun on vähän ylipainoa niin asia on entistä vaikeampaa. Vain harvoin olen nähnyt huonompi kroppaisia ihmisiä. Ja olen ollut kovakuntoinen jne mutta kehon kaikki mittasuhteet ovat jotenkin vinksallaan.
Juu ja geenit vaikuttaa tähän ihan selkeästi. Olen ruma sekamelska isäni ja äitini suvusta ja kaikki ne huonot asiat on minussa korostuneena. Harmittanut tämä aina sietämättömästi.
Negatiivinen
101 kg