Pitäisiköhän minun Audi-kuskin sääliä teitä, jotka kuljette työmatkanne täysissä ja kuumissa busseissa ja metrovaunuissa kaiken maailman nistien ja mt-potilaiden kanssa?
Kohta lähden ajamaan kotiin siistillä ja hyvin ilmastoidulla Audillani. Kuuntelen Bachia ja nautin kesämaisemista. Miltä kuulostaa, te julkisilla kulkevat?
Kommentit (44)
-2/5
Toimisi ehkä toisella palstalla.
Provous paistaa kilometrien päähän.
Ihan ok, kun ite mua kuskataan Mersulla, tai sit kia-maasturilla.
Mä säälin autolla töihin jurnuttavia, kun voin raikkaassa lempeässä kesäsäässä kävellä lyhyen työmatkani. :p
Minä taas kuuntelen FLAC-tasoista Mozartia. Bussi mitä käytän työmatkoihin on käytännössä aina tyhjä. Minun lisäksi siinä istuu 2-5 muuta ihmistä.
Eipä minulle tullut kuuma, olen niin hoikka ettei tälläkään säällä hikoiluttanut toisin kuin kaiken maailman punakoita pullukoita Audi-kuskeja, jotka tukahtuisivat autoihinsa ilman sitä tuuletusta.
Pitäisikö meidän sääliä audikuskia, joka ei osaa liikennesääntöjä?
Pitäisiköhän minun Toyota Primius-kuskin sääliä teitä, jotka kuljette työmatkanne täysissä ja kuumissa busseissa ja metrovaunuissa kaiken maailman nis.
Kohta lähden ajamaan kotiin siistillä ja hyvin ilmastoidulla Sähköautollani. Kuuntelen Ysäriä ja nautin kesämaisemista. Miltä kuulostaa, te julkisilla kulkevat?
Ei tarvitse sääliä sillä eihän autossasi ole edes toimivaa nelivetoa.
En ole mut-ongelmainen enkä nosti vaan työssäkäyvä ja hyvätuloinenkin. Luulenpa, että moni muukin julkisten käyttäjä on minunlaiseni. Musiikkia voin kuunnella ja ei tarvitse edes vilkuilla ympärille vaan siihen voi keskittyä täysin.
Audi, neljä nollaa keulassa, viides ratissa.
Jos sinusta siltä tuntuu, mitään hyötyä siitä tosin ei ole.
Työskentelen mainitsemiesi ihmisryhmien parissa, viihdyn työssäni erinomaisesti. Joten ei osunut provosi.
Bach on lapsille.
Niinkuin myös audi.
Sulla kulkee ne omat ongelmat mukana menit millä pelillä vaan
Vierailija kirjoitti:
Minä taas kuuntelen FLAC-tasoista Mozartia. Bussi mitä käytän työmatkoihin on käytännössä aina tyhjä. Minun lisäksi siinä istuu 2-5 muuta ihmistä.
Linja lakkautetaan kohta.
Mä oon täpötäydessä dösässä menossa kotiin stadista. Lämpötila +50 ja edessä istuu raadolta haiseva spurgu. Mut urheesti en ole kateellinen sulle. Hymyilen vaan reippaasti ulospäin ja narskuttelen hiekkaa p*llussani.
Mikähän uskomus monella muullakin kuin Audi-kuskeilla on se, että metrossa ja bussissa kulkee vain narkkareita ja mt-tapauksia??
Kyllä noissa kulkee ihan tavallista jengiä esim työpaikoille aamuin illoin. Mitähän siitäkin tulisi, jos kaikki hommaisi auton ja lähtisi tuonne liikenteeseen? Kivat ruuhkat saattaisi olla ja Audi-idiootillakin mennä sormi suuhun.
Tylsältä. Oletko miten ylipainoinen?