Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Jätätkö joskus tarkoituksella vastaamatta miehen puheluun?
04.12.2007 |
Mä teen nykyään niin aina, kun tuo lähtee työmatkalle tai " poikien kanssa" reissuun.
Lapsellista, mustasukkaista, tiedän.
Kommentit (2)
Joo, jos olen vaikka kassajonossa, hoitamassa jossain virastossa asioita, ajan autoa (en tykkää käyttää hands freetä), olen töissä sellaisessa tilanteessa, että en voi vastata. Kotonakin voi tulla sellainen tilanne, että on vaikea vastata juuri sillä hetkellä (kädet taikinassa, olen vessassa, suihkussa tms.).
Jos toinen on pitämässä hauskaa, niin mielestäni on aika lapsellista jättää kateudesta vastaamatta. Kannattaa mieluummin yrittää itse pitää jotenkin hauskaa ja järjestää itselleen menoja.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
tosin yleensä töissä, jos on esim. jotain kiireisempää sillä hetkellä. Tai useammin lyön suoraan luurin korvaa. Tietää kyllä, että soitan takaisin kun ehdin (jos muistan). Ja osaa soittaa uudestaan tai lähettää tekstiviestin jos sattuu olemaan jotain kiireistä ja tärkeää. Muuten vastaan aina.