Miten pukeutuu ja käyttäytyy nykyajan pissikset?
Kommentit (21)
Vanhalta ja rikkaalta näyttäminen on edelleen in.
Ainakin aikuispissikset noin 18-30v erottuu sillä että matkivat rikasta tanttamuotia ja haluavat kovasti olla keski-ikäistyylisiä eli noin viiskymppisten oloisia.
Päällä haalean beigeä trenssiä tai turkkia, mummolaukkuja joissa monogrammeja tai tikkauksia, käyvät naamanturvotus-pistoshoidoissa jotka suunnattu yli nelikymppisille (ne aiheethan tekee tyhjiöitä nuoreen kiinteään ihoon eli kun aine lakkaa vaikuttamasta heillä ja poistuu ihon alta, niin tilalle jää velttoa ihoa!) eli vanhentavat itseään jopa tuolla tavalla. Tunkkaiset vaalennukset ja väsähtänyt meikki jossa kulmakarvat mikrobleidattu miehen kulmakarvojen näköisiksi paksuiksi karvamadoiksi.
Tosiaan tantaksi ehtii pukeutua vielä monen monta kymmentä vuotta, ja nuorena kannattaa nauttia siitä raikkaasta ulkonäöstä ja raikkaasta muodista.
Toki. Nykynuorilla on aika homogeeninen tyyli, mutta pissikset usein vetää nämä muotijutut ja villitykset vähän överiksi. Isommat ripset ja kulmakarvat, turpeammat huulet, pidemmät kynnet, runsaammat hiustenpidennykset jne. Kardashian-klooneja.
Seuraavat tubettajia, meikkaavat vahvasti ja käyttävät maanläheisiä värejä (contouring, ruskeat, ruskeanpunaiset ja matat sävyt).
Vaatteet pillifarkkuja tai trikoita, ihonmyötäisiä, paljastavia paitoja, valkoisia tennareita ja muotilenkkareita. Merkkilaukkuja maanläheisissä sävyissä.
Puhuvat nenään honottaen ja s-kirjainta terävästi suhauttaen.
Ovat merkkitietoisia. Köyhältä ei saa vaikuttaa.
Tytöt röökaa ja dokaa enemmän kuin pojat nykyään!
Annetaan nuorten olla nuoria, normaalia kapinavaihetta.
Pohjimmiltaan fiksua ja mukavaa porukka.
Terv. Kassatäti.
Pukeutuvat reikäsiin farkkuihin. Räpläävät kännykkää. Etsivät Tinderpanoja viikonlopuksi.
Talvella pakkasilla vetävät paksut päiväpeitteen näköiset huivit kaulaan mutta jättävät nilkat paljaiksi.
Sitten ihmettelevät vanhempina että miksi nilkat on paksut ja karvaiset kun ne alkaa keräämään ja pukkaamaan suojaa (rasvaa, ihokarvaa) paljaalle iholle pakkasta vastaan.
Kesällä sotkevat naamansa oranssilla aurinkopuuterilla ja vaalentavat hiuksia pissinkeltaiseksi.
Sellainen Henkkamaukalta kympillä ostettu hihaton minimekko, joita ilmestyy joka kesä eri kuoseissa , vahva Kardashian opeilla tehty meikki ja hiustenpidennykset alaselkään. Kulkee latte kädessä ja "vapettaa" , eli polttaa sähkötupakkaa.
Nykypäivän pissikset ovat näitä instagrampyllistelijöitä. Siirtyneet kaduilta toikaroimasta someen, jossa huomionhakuinen ketkutus saa isomman yleisön.
Instahuorat on näitä. Käytös yhä enemmän kuin maksullisilla, monet heistä ovatkin sellaisia.
Kasvot ja jalat on eri väriset meikin takia.
Vierailija kirjoitti:
Toki. Nykynuorilla on aika homogeeninen tyyli, mutta pissikset usein vetää nämä muotijutut ja villitykset vähän överiksi. Isommat ripset ja kulmakarvat, turpeammat huulet, pidemmät kynnet, runsaammat hiustenpidennykset jne. Kardashian-klooneja.
Tämä on surullista, koska Kardashianit;
-puhuvat epäkunnioittavasti muille ihmisille ja kiroilevat harva se hetki (olen seurannut sarjaa joskus)
-ovat kouluttamattomia ja melko sivistymättömiä
-tukevat eläinrääkkäystä eli turkisteollisuutta ja mitä harvinaisemmat eläimet päällä, sen parempi, ja ostelevat krokotiilinpoikasista tehtyjä Birkin-laukkuja. Ne nahat kiskotaan eläviltä krokotiilinpoikasilta!
-tulivat julkisuuteen pornovideon avulla, jonka perheen mamma levitti tyttärensä puolesta
-ovat muovisia, leikeltyjä, kuvakäsiteltyjä, eivätkä oikeasti edes mitään kaunottaria.
Puhuvat narisevan kuuloisesti ja matkia erirotuisten Kyrdistaanien tyyliä.
Nuoremmat notkuvat kauppakeskuksissa energiajuomat käsissä , revityt farkut ja napatopit päällä, kiroilevat ja tekonauravat .
Vanhemmat taas pyllistelevät instassa skumppalasit kädessä jättimäisine rintoineen ja huulineen.
Kuvamuokkaavat litteitä persauksiaan pyöreiksi, muokkaavat itselleen vyötäröitä ja rintoja, ja muikistelevat suitaan ankkalinnamaisesti.
Housuissa enemmän reikää kuin kangasta. Valtavat kulmakarvat piirretty kuin tussilla naamaan. Pulleita, rääväsuisia, tukka liipattu ponihännälle.
Valkoinen leviksen t-paita ja tekonahkahousut.
Ei todellakaan ole kadonnut. Pukeutuu paljastavasti ja käyttäytyy huonosti.