Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kannatitko euroviisuissa Saara Aaltoa ja miksi?

Vierailija
25.05.2018 |

Kannatitko Saara Aaltoa siksi että Saara oli hyvä, vai koska Saara oli suomalainen, vai siksi että Saara oli l e s b o?

Itse en kannattanut Saaraa, koska en vain pitänyt Suomen euroviisukappaleesta. Tämänvuotinen kipale oli muihinverrattuna nuhjuinen, valju ja vanhahtava. Myöskään Saaran musiikki tyyli ei vain kolahda omalle kohdalle.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannatan suomalaista tottakai. Eniten toivoin kuitenkin kyproksen voittoa. Laulu olisi varmasti voittanut jos se olisi esitetty esim. Kreikan lipun alla.

Vierailija
2/7 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

En itsekään pitänyt kappaleesta (liian perus), siksi en kannattanutkaan, sama juttu viime vuonna. Tänä vuonna en ehtinyt perehtyä biiseihin niin, että olisin toivonut voittoa kellekään tietylle. En kannata muutenkaan mitään osallistujaa "kansallislojaaliudesta", urheilussakaan.

Suomen edustajan voitto on tietysti siinä mielessä kiva asia, että jos joka tapauksessa joku mielestäni huono voittaisi, niin Suomen kohdalla ottaisin sen tiedon paremmin vastaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kannatin Saaraa, mutta en Suomen kappaletta tai esitystä muutenkaan. Hieman vaikea yhdistelmä, mutta noista lähtökohdista tulos (juuri ja juuri finaaliin ja siellä häntäpäähän) oli aika sopiva.

Saaraa kannatin siksi, että hän on mielestäni aiheetta saanut paskaa niskaansa, enkä halunnut että sitä tulisi vielä lisää. Ei mitenkään suosikkiartistini ole, ei tee musaa jota muuten kuuntelisin, mutta osaa kuitenkin laulaa ja tehnyt työtä sen eteen.

Suomen kappaleesta en tykännyt ollenkaan, enkä siitä ideasta että ostetaan biisi Ruotsista. Vanhanaikainen yksitoikkoinen jumputus, ja show myös temppuja temppujen itsensä vuoksi, ei kappaletta tukemaan.

Vierailija
4/7 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onko siitä tullu hetero?

Vierailija
5/7 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tietenkin kannatin kaunista, upeaäänistä ja eleganttia laulajatarta. Eli kannatin Viroa.

Vierailija
6/7 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vierailija kirjoitti:

Onko siitä tullu hetero?

Sanat l e s b o ja h o m o ovat täällä kiellettyjä, menevät m o d e r a a t t o r i n haaviin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
25.05.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eikö S. A. olekaan bi?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kolme kolme