Onko olemassa mitään turhempia harrastuksia kuin löhöillä hiekkarannalla auringossa tai maleksia terassilla litkien olutta?
Kommentit (15)
Täällä toisten tekemisistä jeesustelu
Ei kai kukaan noita koko aikaa tee. Jos tekee, ihan oma asia. Joskus on kiva relata ja tehdä kavereiden kanssa jotain ihan turhaa. Löysää pipoa.
Kyllä rannalla auringon palvominen on kesän kohokohtia. Viime kesänä sitä ei päässyt tekemään kun oli niin viileitä päiviä.
Eihän se turhaa ole jos oikeasti viihtyy, mutta toki itsekin monesti mietin mikä ihmisiä viehättää näissä asioissa.
Kai näissä on olennaista myös se seuraelämä...
Sitä kutsutaan _rentoutumiseksi_, lienee ap:lle tuntematon käsite.
Ihanaa, aina pitää harrastaa suorittaa, tuottaa, aikaansaada. Kyllä ihminen on onnellisimmillaan raataessaan ja suorittaessaan, jos tekemisestä ei jää näkyvää tulosta, ei se mitään tekemistä ollutkaan.
Relaa hei.
Kyllä. Heti tulee mieleen nämä:
Solariumissa käynti
rakennekynsien laitto
hiuslisäkkeet
kaikki hömppä hoidot
Sisustusorjailu ja siitä blogin pitäminen (tyyliin olohuone päivitetty: trendikäs peikonlehtemme löysi uuden spotin sohvan vasemmalta puolelta, 15 kuvaa peikonlehdestä ) Niin taivaallisen turhanaikaista!
Halpalennoilla "ulkomaanpakettimatkailu" turistirysälään.
Taas joku kaveriton ja ihmisarka on betonikuutiossaan kateellinen ja katkera ihmisille, jotka nauttivat keväästä ja elämästä.
Paras a-ryhmä rentoutuu bongin kanssa.
Ei vapaa-aikaa tarvitse suorittaa.
Pitääkö harrastuksestakin olla jotain konkreettista hyötyä, eikö pelkkä ilo harrastuksesta riitä?
Harrastuksia?