Ihminen jota kiinnostaa seksielämä pidemmässäkin parisuhteessa, ei päästä itseään lihomaan
Vaan huolehtii kunnostaan ja ulkonäöstään syömällä terveellisesti ja harrastamalla säännöllisesti liikuntaa.
Eikä vanhemmuus ole syy tinkiä em. asioista oman itsen ja suhteen seksielämän eteen.
Kommentit (26)
Käy katsomassa mitä lipputangon nupissa lukee.
Näin on!
Mieheni on lihonut parissa vuodessa yli 40kg ja on pahasti ylipainoinen.
Kehtaa vielä vaatia seksiä, vaikka läskit haisee eikä edes yritä laihduttaa.
Höpöhöpö😁
Hyvällä seksielämällä ja painolla on kovin vähän tekemistä toistensa kanssa!
Jaha, läskifriikillä on taas asiaa :D
Kun katsoo Amerikkalaista katukuvaa, niin täällä aika harvaa kiinnostaa ilm. lainkaan seksi. (No jenkit ovat muutenkin kuuluisia kaksinaismoralismistaan). Mutta mitä olen suomalaiten elopainonn noususta lukenut, niin taitaa seksistä kiinnstuminen olevan vuosi-vuodelta harvojen juttuja, jos Ap:n kirjoitusta olisi uskominen.
Ihminen joka arvostaa itseään ja terveyttään ei päästä itseään lihomaan.
Jos todella rakastaa ja haluaa kumppaniaan, ei siinä mitkään yli- tai alikilot estele. Kun jörnitään niin sitten jörnitään. Itselleni on yhtä tyhjän kanssa kumppanin "pullamössöytyminen", ja kumppaninvalinnassa tärkeänä kriteerinä onkin, että tämä jakaa samat arvot.
Vierailija kirjoitti:
Ihminen joka arvostaa itseään ja terveyttään ei päästä itseään lihomaan.
Totta, ja esim. mielenterveysongelmista kärsiville itsensä arvostaminen ei tule helpolla, joten moni itselääkitseekin oloaan milloin milläkin; viinalla, irtoseksillä, sekalaisilla päihteillä... tai esim. sillä ruoalla.
Ei kaikkia lihavuus haittaa, joillakin on jopa läskifetissi.
Nuorena sitä voi vielä kuvitella, että kaiken voi itse valita.
Enpä minäkään sille mitään mahtanut, että selkäkivut saivat itseni lihomaan. Idiootti!
eihh... toivoisin että itsellä olisi yhtä kova motivaatio työntekoon kuin ap:llä lihavien jatkuvaan haukkumiseen
tasan ei käy onnen lahjat
:'(
Paitsi jos mies on feeder. Silloin nainen lihoaa ihan mielellään ja seksielämä kukoistaa
Mitä helvettiä on tapahtunut kun seksielämä on kuollut kun olen laihtunut?
Höpö höpö. Minä olen ollut ylipainoinen aina suhteen alusta saakka. Mies ei. Seksi sujuu 20v jälkeen ihan hyvin.
Vierailija kirjoitti:
Paitsi jos mies on feeder. Silloin nainen lihoaa ihan mielellään ja seksielämä kukoistaa
Lihoaa? 😂
No entäs jos pitää itsensä uhkeana ja timminä, ja kumppania vain ei siltikään kiinnosta? Jos vuosikaudet saa seksiä vain kerran kuussa kinumalla, jos sitäkään? Ei sitä kuule jaksa ikuisuuksia panostaa, jos aina vain jää tyhjää käteen. Jostain se lohtu ja hyvä olo on saatava - jos ei mieheltä, sitten suklaasta.
Oikein, itsekin lopetin seksin antamisen kun vaimo lihoi. Painaa nyt 15-20kg enemmän kuin silloin kun alettiin seukkaamaan. Oon kertonu että pippeliä ei tipu ennen kun vanha korsetti taas mahtuu päälle. Käyn maksullisissa tuon laihiksen ajan ja se näköjään motivoi tuon laihiksen onnistumisessa. Suosittelen muillekin!
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Paitsi jos mies on feeder. Silloin nainen lihoaa ihan mielellään ja seksielämä kukoistaa
Lihoaa? 😂
Lihoa : hän lihoo
Lihota : hän lihoaa
Molemmat ovat hyväksyttyjä muotoja suomen kielessä. Onhan tästä jo väännetty kättä monet kerran AV:lla.
Ei, eikä ala laistamaan kotiin ja lapsiin panostamisesta. Eikä mistään muustakaan, mitä toinen pitää arvossa, mutta itse ei.