Sinä joka syöt liian vähän, mitä olet syönyt tänään?
Itse olen syönyt salaatin josta yritin tehdä runsaan pekonilla. Aikaisemmin söin neljä ruusukaalta. Väsyttää miettiä mistä repisi tarpeelliset kalorit. Minulla on paljon ruokarajoitteita ja olen laiska.
Kommentit (11)
En vastaa sulle mitään, sanoit inhokkisanani kaalta.
Olen syönyt kaksi ruisleipäpalaa, jossa oivariinia ja juustoa.
Leivän jossa oli broilerileikkettä ja muutama juusto siivu sekä yhden lihapiirakan. Alkaa kyllä jo olla nälkä, kohta päivällisen tekoon!
menen oksentamaan heippa kirjoitti:
En vastaa sulle mitään, sanoit inhokkisanani kaalta.
En ole aloittaja, mutta meillä Lapissa sanotaan kaalta eikä kaalia. Muistan kun joku alkoi korjata sanomisiani, mutta kerroin meilläpäin puhuttavan näin.
Vai miksi se on inhokkisanasi?
2 voileipäkeksiä metvurstilla ja mandariinin. Mies tosin valmistaa just hampurilaisia, eli sitä iltapalaksi.
Aamulla söin keitetyn kananmunan ja pätkän kurkkua.
Päivällä söin kipollisen kasviskeittoa, jossa oli ruokalusikallinen raejuustoa.
Pari Mynthonia.
Ainakin 2 l vettä olen juonut.
Ja maha on kuin jalkapallo, vaikka painoindeksini on 18,5.
Onneksi olen niin laiska etten myöskään ole tiskannut, keksin paistaa kananmunia pekonirasvassa uivassa pannussa.
Aika jees.
AP
Ota ne kalorit vaikka sipsistä. Itselleni ei olisi mikään ongelma syödä plussakaloreille.