55v mies pukeutuu aina huppareihin ja verkkareihin...!??
ja töihin laittaa farkut ja kauhtuneet hupparin (ihan perus harmaa tai musta huppari).. alla on musta tai
valkoinen t-paita. Siinä se. AINA.
Tykkäisittekö?
Kommentit (10)
ite pukeudun noin aika usein. verkkarit ja huppari on molemmat tosi mukavia pitää
En kysy lupaa keneltäkään hupparin ja farkkujen pitoon.
N56
just.. eli ihan normi settiä töissäkin. Kiva
Saahan hän pukeutua, mutta todennäköisesti en kiinnostuisi tästä miehestä.
Riippuu siitä mitä työtä tekee. Enkä katsoisi hyvällä, jos mieheni pukeituisi noin ravintolaan tai juhliin.
Minulle tärkeintä on, että vaatteet on puhtaat. Kaiken muun kanssa voi oppia elämään.
No, onhan tuo nyt aika junttia. Valitettavan usein monella tuntuu olevan käsitys, että ko. pukeutumismalli on rentoa tai tyylikästä. Käytännössä kaikkea muuta, etenkin vielä aikuisikäisellä miehellä.
Aikuinen ihminen toivoo vielä olevansa nuori poika. Pelaa varmaan tietokonepelejä ja katsoo lätkää.
Verkkarit on jotenkin ällöt, vaikka itse kotona niitä pidänkin. Sen sijaan vaatteiden kauhtuneisuus ei haittaa, pääasia että on puhtaat.
Muistan joskus nähneeni kirjailijahaastattelun, johon Peter Hoeg oli tullut suoraan joogattuaan sitä ennen itsensä hikeen. Päällä oli kauhtunut verryttelyasu ja voi että hän näytti kauniilta, vaikka häntä haastatellut henkilö oli täysin erilaisessa asussa (puku). Se on kokonaisuus, mikä merkitsee. Hoeg oli tuolloin n. 55-vuotias.
Jos hän on koodari eikä päivän aikana tapaa asiakkaita, niin ihan ok vaatetus.
Pukeutuuko kaikkien miehet noin, kun kukaan ei kommentoi...?