Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Te toimistolta tulleita työtarjouksia

Tamporeni1955
28.03.2018 |

Mikä kumma toimisto se te toimisto on kun ihmiselle tarjotaan työtä mitä kummallisimmista työtehtävistä,ja mitä kummallisista paikoista.Esim.eräs tuttavani on koulutukseltaan laskentatoimen merkonomi,mutta on ollut kauan työtön,ei toimeton vaan ilman normaalia työpaikkaa josta maksetaan palkkaa.Hän ilmoitattui te toimistoon työttömänä,ensimmäinen tarjous tuli hyvin pian se oli automyyjän paikka Oulussa,hän asuu Kotkassa?! onko otettava vastaan?Sitten tuli tarjous asbesti saneeraajan paikasta Kokkolasta,onko otettava vastaan?,minun tietoni mukaan asbestityö vaatii erikois koulutuksen että sitä työtä voi tehdä.Voisin vetää johtopäätöksen että te:toimistossa ei osata tehdä oikeita valintoja eli onko mitään virkaa koko järjestelmäällä.Tässä vain muutama esimerkki miten asiota tehdään ei mitään järkeä ei edes maalaisjärkeä!!!???

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
28.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tarkistin pikaisesti järjestelmästä 6 edellisen kuukauden ajalta kaikki automyyjän paikat Oulusta, siellä ei ollut ainuttakaan kotkalaista, joka olisi saanut työtarjouksen ko. paikkoihin.

Tietosi eivät valitettavasti ole oikeita, mutta mukava provohan tämä on.

Vierailija
2/2 |
28.03.2018 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä mua on joskus hävettänyt hakea noihin työkkärin pakkotyötarjouksiin :) Tosiaan siis tehtäviin joita en edes lain mukaan voisi tehdä, kun en omaa pätevyyttä. Joskus jopa haastatteluun asti jotenkin mystisesti joutunut ja siellä onkin sitten haastattelija ollut ihmeissään, et mitähän helvettiä ne siellä työkkärissä taas meinaa :D Karenssin pelossa en ole uskaltanut jättää hakematta yhteenkään paikkaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi seitsemän