Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Mikä ihme voi olla, olen repinyt verille samat 5kk sitten saadut hyttysen(?) pistot

Vierailija
13.10.2007 |

jotka tulivat saksanmatkaltamme. Kutiavat edelleen joka päivä ja ovat tietyissä kohdissa, molemmmissa käsivarsissa yhdet, toisessa kyynärvarressa ja toisessa reidessä. Nämä ovat nyt jo ihan hirveän näköiset, kun joka päivä kutisevat niin että raavin ne verille yhä uudestaan ja uudestaan. Ei auta kortisonirasvakaan.

Mitä ihmeen hyttysenpistoja tuollaiset oikein voivat olla???

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

lääkekuuri tarpeen

Vierailija
2/3 |
13.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai ei ainakaan mitään rengasmaisesti leviävää ihottumaa tullut.

ITse asiassa ne taisivat olla alkuun sellaisia tavallista hyttysenpistoa pienempiä punertavia näppylöitä, mutta se kutina ei tosiaan lakannut. Ja nuo varmaan parantuisivat, jos vaan en raapisis niitä (eivät mielestäni ole tulehtuneen näköisiä), mutta kun välillä on vaan pakko raapia kun kutisee niin.



ap

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on aina samanlaisia, ihan suomalaisista hyttysistä/itikoista. Vieläkin näkyy arvet jalkapöydissä viime kesäisistä pistoista. Eli sanoisin, että olet yliherkkä niille hyttysille tai sitten kyseessä on jotain muuta. Veikkaisin ensimmäistä :)