80-luvun USA näytti kehittyneemmältä kuin Suomi nykyään
Kommentit (21)
Niin. Ritari Ässän autossa oli tekoäly ja taisteluplaneetta galacticassa avaruuslentely oli arkipäivää.
Playboy-lehden kameroissa oli utufiltterit jo ennen photoshoppia...SääntöSuomi on kyllä kehitysmaa...
Oli niin paljon enemmän vapauksia!
Hahaha, ja nykyään Yhdysvallat näyttää kehitysmaalta.
USA näytti viime vuonna tältä:
https://world.wng.org/sites/default/files/styles/three_col_full_width/p…;
Miehet saivat olla miehiä ja naiset naisia. Kristilliset normaalien ihmisten arvot olivat kunniassa ja lapsilla oli oikeus ISÄÄN ja ÄITIIN!
#evagelicalswingers, #gayrapebootcamp, #usarmyanals
lol... kulissit vertauksena :D
Mahtavaa.
Itse reissailin hieman tuolla suuressa ja ihmeellisessä maassa semmoisen 10v sitten ja iski vastaan miten vanhentunutta kaikki infra oli teitä lukuunottamatta. Sähköjohtoja pitkinpoikin katujen yläpuolella ku jossain thaikkualassa taikka nepalissa, sähköt saadaan öljyä ja kaasua polttamalla... ydinvoimaa eivät ole rakentaneet yli 50 vuoteen.
Hitto ei taida olla edelleenkään nettipankkeja, ja sekit jyrää kun joskus 70 luvulla suomessa. Laskuja maksetaan tiputtamalla tilinsiirtoja oman pankin tilinsiirtolomakeluukuista ihan kuten suomessakin joskus ennen internettiä.
Ainoa vähänkään progressiivinen juttu siinä maassa oli yhteisölliset paikalliskirkot joiden kautta pyöritettiin eräänlaista hyväntekeväisyyttä. Ja tää on samalla se mikä ekana haukutaan suomessa :D
Jotenkin samalla ihannoiden taivasraapijoita (jotka ovat kaikin tavouin täysin epäkäytännölliset).
Vierailija kirjoitti:
Nii ritari ässä oli leikisti
Miksi valehtelet? Olen nähnyt itse televisiossa kuinka ritari ässän auto osasi puhua.
Vierailija kirjoitti:
USA näytti viime vuonna tältä:
https://world.wng.org/sites/default/files/styles/three_col_full_width/p…;
Lähde?
Ei ollut homorummutusta ja ilmastohysterian lietsoja.
Näin se vain on! Suomi on kommari kehitys maa!
Muut maat ovat aina olleet kaikessa suomea edellä.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
USA näytti viime vuonna tältä:
https://world.wng.org/sites/default/files/styles/three_col_full_width/p…;
Lähde?
https://pbs.twimg.com/profile_images/2654408252/5c771037ce20da9a96973af…;
Vierailija kirjoitti:
Hahaha, ja nykyään Yhdysvallat näyttää kehitysmaalta.
Suomeen verrattuna, ainakin täällä meillä, näyttää huomattavasti paremmalta.
Up