En voi ymmärtää niitä naisia, jotka tekevät Facebook-sivuja omalle lemmikilleen.
Kun jotkut elämäänsä kyllästyneet mammat tekevät jotain helvetin Facebook-sivuja omalle koiralleen tai kissalleen. Muuten kun ei saada tarpeeksi huomiota tosielämässä, niin täytyy sitten kalastella sitä tykkäysten merkeissä. Yleensä siinä kuvassa on sitten se lemmikki, jolla on joku "tosi" hassunhauska ilme tai jotain vastaavaa. Sitten on aina pakko keksiä joku mukahauska kuvateksti tyyliin:
" Äiti: Kävin vain kaupassa ja heti on kämppä sekasin
Musti: No mä vähän aattelin pistää uusiks paikkoja" Kuvassa koira sitten istuu olkkarin lattialla ja vieressä on joku tyyny ja kenkä
Sille eläimelle niinku pitää keksiä joku repliikki:D. Kyllä on varmasti näillä mammoilla mielikuvitus loistossaan aina kun keksii jonkun superhauskan oivalluksen.
Ja tämä on sitten niin helvetin hauskaa monien mielestä ja itse kuolen myötähäpeään.
Ei jumalauta voi ymmärtää..
Kommentit (8)
Jep. Ärsyttäviä noi lemmikkitilir. No, onneks Britney Sumell teki Annabellelle oman ig'n. Annabelle ei oo koira, eikä kissa vaan Furby.
Yhdellä koiralla on kyllä hyvät sivut, se on kaikissa kuvissa niin vittuuntuneen näköinen, että se naurattaa.
Näissä usein on raha takana eli julkaistaan kalenteri tai kirja joita muuten ei kukaan ostaisi, mutta jos saanut julkisuutta on ostajiakin
Eivät he taida sinun ymmärrystäsi tarvitakaan.
Naisia? Ymmärrät siis paremmin miehiä jotka tekevät samoin?
Henkilökohtaisesti tunnen vain yhden, joka on tehnyt kissalleen omat Fb-sivut. Hän on mies ja mukava mies onkin. Tästähän ei kuitenkaan ollut kysymys, koska ymmärtämättömyytesi koskee vain naisia.
No, kissavideoiden suosio huomioon ottaen yrittävät varmaankin tehdä rahaa.