Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Muita joilla jatkuvasti nestevajaus?

Vierailija
16.11.2017 |

Jotenkin näin talvella oikein korostuu. Aamulla heräsin pääkipuun ja suu kuivana. Päivän aikana olen juonut ainakin pari litraa vettä, ja silti tuntuu ettei se riitä mihinkään. Tänään en edes urheillut. Pitääkö alkaa juomaan jotain palautusjuomaa normipäivinä että pysyy nesteytettynä :D?
Liittyykö tämä jotenkin aineenvaihduntaan tai jotain? Ainakin saan usein käydä vessassa.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Sama vika. Olentan että join eilen liian vähän. Illalla vielä kuntopyöräilin ja saunoin ja aamulla oli pää kipeä. Eikä asiaa yhtään auttanut se, että oli mahaparka aivan kuralla, joten eipä ole nesteet päässeet imeytymään. Näin kylmään vuodenaikaan sitä ei helposti tule jano eikä tajua juoda päivän mittaan vähän enemmän mitä pitäisi. Pelkkää vettä en suostu juomaan. Kahvi ja tee kusettavat kyllä vettä enemmän.

Tuskin sitä palautusjuomaa tarvitsee. Nesteytystä voisi lisätä helposti niin, että juo aina kaksi lasillista/mukillista sen yhden sijaan. Tänä aamupäivänä tankkasin  ylimääräistä juomaa tuon eilisen takia. Ja jos vaikka saisi viime viikkoina vaivanneen pääkivun pois.

Vierailija
2/2 |
16.11.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo kahvia joutais kyllä vähentää! Harmi että olen niin koukuttunut :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi viisi