Olen ihastunut toiseen mieheen?
Tilanne on nyt tämä. Olen ollut poikaystäväni kanssa vuoden yhdessä ja meidän suhteemme on ollut ihan hyvä. Nyt ollut pitkän aikaa ongelmia ja tuntuu että minua ei enää kiinnosta. Poikaystäväni ei ollut tyyppiäni kun häneen ihastuin mutta silti niin kävi ja yhdessä ollaan.
Nyt kuitenkin olen puhunut pitkän aikaa yhdelle kaverilleni joka sitten ilmoitti pitävänsä minusta. Hän on paljon aikuismaisempi ja miehekäs mies. Juuri sellainen miesmaku mihin oikeasti ihastuisin. Ja nyt olen häneen palavasti ihastunut, kuitenkin vielä olen poikaystäväni kanssa yhdessä.
En haluaisi häntä satuttaa sillä hän on niin herkkä ihminen. En kuitenkaan tiedä mitä tehdä. Olen toivoton ja hukassa.
Kommentit (2)
Tottakai petät miestäsi ja vatvot sekä valehtelet kuten naisen täytyy. Ramppaat kahden sängyn välissä ja kirjoittelet tänne typeryyksiä siinä välissä.
Oletko kuullut koskaan sanoista ero, erota ?