Free the pimple - onko täällä ketään joka ei tavallisesti käytä ihonpuhdistusaineita?
Kommentit (14)
Minä pesen iltaisin Sebamedin vaahtoavalla pesuaineella. En jaksa läträtä mitään muuta.
Mä pesen vedellä ja laitan pari kertaa päivässä muutaman tipan öljyä. Iho on paremmassa kunnossa kuin koskaan.
Käytän vain jos olen meikannut, muuten pesen vedellä ja kosteutan voiteella. I'm free from the pimples! :)
Vettä tulee käytettyä, lasketaanko se ihonpuhdistusaineeksi jos käyttää ihoon?
Mä en käytä ja senpä takia ei olekaan finnejä 😊
Mä pesen vedellä ja talvella laitan pesun jälkeen Bepanthenia naamaan. Välillä on finnejä, mutta mitä väliä? Ne menee parissa päivässä pois
Vierailija kirjoitti:
Hyi vittu.
Nyt oli puhe ihonpuhdistusaineista, ei limakalvojen.
Vierailija kirjoitti:
Minä pesen iltaisin Sebamedin vaahtoavalla pesuaineella. En jaksa läträtä mitään muuta.
Tätä minäkin käytän. Välillä, kun iho on kuiva, putsaan meikit ensin kookosöljyllä (+ vanulapulla) ennen pesua. Sebamedillä lähtee kyllä myös ei-vedenkestävät meikit.
En käytä kasvoille mitään aineita. Korkeintaan kosteusvoidetta kuiviin kohtiin. Finnit lähtee suolaliuoksella. Eikä kyllä juuri näppylöitä olekaan.
Hiljattain oli jossain kasvojen kosteat puhdistusliina testi ja paras oli halvin 1,25e rainbow tuote . Olen käyttänyt ja todennut hyväksi.
Mä käytän jotein nivean naamanpesuainetta, ja pesun jälkeen ceralania. Muuta en naamalleni tee. Mitä enemmän plärään tuotteiden kanssa, sitä paskemmaksi iho muuttuu :o
Mä en ole koskaan käyttänyt mitään muuta kuin päivävoidetta. Kasvot pesen vedellä tai käsienpesusaippualla.
Iho on täysin virheetön ja (nauru)rypyt vain silmäkulmissa.
n57v
Hai! Täällä ollaan! Minä ja kukkivat kasvoni!