Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jenkkien loputon halu tyypitellä ja luokitella

Vierailija
26.08.2017 |

Jenkeillä on tarkat termit esim high schoolia käyville nuorille ja auta armias jollet sovi niihin. Sama jatkuu kaikilla elämänalueilla. Jenkeillä on esim tarkka jako siihen millainen homo joku on. Kyse on tietysti siitä että kaupalliset viestit on helppo kohdistaa kun kuului johonkin ryhmään. Skeittareille eri kenkiä kuin urheilijapojille!

Onneksi esim suomalaisessa lukiossa saa ihan vaan olla, ei tarvitse välttämättä valita lokeroa jos aikoo menestyä.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
26.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisaalta, voit alistua luokitteluihin tai voit keskittyä omaan elämääsi. Jos menestyt, sut hyväksytään, olitpa melkeinpä millainen hyvänsä.

Vierailija
2/4 |
26.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

oletko nyt lukiossa?  Ainakin mitä olen seurannut niin kyllä suomessakin ollaan menossa Amerikan suuntaan eikä  erilailla  pukeutuneita näe yhdessä. vai koska olet nähnyt kolmen tytön ryhmän jossa yksi on fittness vaatteissa, yksi gootti ja yksi hoppari lökähousuissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
26.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Heillä on myös tarkkaa tilastotietoa hämmästyttäviä määriä. Ajattelisi että ei ole mutta hakkaa Suomen mennen tullen. Mistä me yleensä maksetaan Suomen julkiselle sektorille? Suomen julkinen on tehotonta tässäkin asiassa. Jalat pöydälle kun sovittu on tehty ja paljosta ei ole sovittu:)

Vierailija
4/4 |
26.08.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pelkään että suomalaisissa lukioissa on lätkäkundit, gootit, animetytöt, nörtit, taiteilijasielut ym nykyään hyvin tarkkarajaisia.

No onneksi meillä ei ole ihan omia termejä tyyliin jocks.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän yhdeksän