Rakkaat crocsinne on vaaraksi liukuportaissa!
Katsokaapa vaikka msnbc piste com...
Tai googlettakaa crocs ja escalator...
Kommentit (9)
kun liukuportaissa oli kumisaapaskieltomerkki. Samaisesta syystä tietenkin.
Ja rakkaat koiranystävät; koirien liukuporraskielto ei ole kiusantekoa eikä syrjintää, vaan huolenpitoa. Pahaa jälkeä tulee, jos koiran tassu jää portaisiin jumiin...
<a href="http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012072415877637_uu.shtml" alt="http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012072415877637_uu.shtml">http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012072415877637_uu.shtml</a>
Siis uutiskuvassa olevat. Feikit.
Ja Crocseja on monen montaa mallia sen perusmallin lisäksi, on tukevampaa ja kevyempää. Ja lenkkarimalli (kuin Converset), purkkarimalli, jopa vaelluskenkä. Eivät aidot ole sen vaarallisemmat kuin muutkaan kengät.
Paitsi maalatulla valkoviivalla sateella (esm suojatie), silloin voivat olla liukkaat.
voi pitää crocseja. Nehän on kuin kumisaappaat - jalat hikoaa älyttömästi! Mun jalat ei ole mitään erityisen hikoavaa sorttia, mutta en silti voi pitää crocseja. Ja ennen kuin joku ehättää mollaamaan: ne ovat aidot, eivät feikit!
voi pitää crocseja. Nehän on kuin kumisaappaat - jalat hikoaa älyttömästi! Mun jalat ei ole mitään erityisen hikoavaa sorttia, mutta en silti voi pitää crocseja. Ja ennen kuin joku ehättää mollaamaan: ne ovat aidot, eivät feikit!
Moni sairaanhoitaja on eri mieltä kanssasi, samoin moni tuntemani, joka joutuu olemaan töissään paljon jaloillaan. Ja kesäkengistä ne on ainoat, joista minulle ei tule rakkoja, jopa Eccon sandaaleista tulee. Eivätkä minun jalkani ole niissä koskaan hionneet... Millaiset jalkasi oikein ovat?
Nimim "omistaa ison kasan kenkiä, joista 7 crocsit (useammat perus, talvi, "converse" + kameleontit), silti vain perusmallin (+kameleontti) crocsit, yhdet välikausikengät ja yhdet talvikengät ovat sellaisia että voi kävellä pidempiä matkoja ilman rakkoja"
että jalkoja on ilmeisesti erilaisia. Minun jalkani hikoavat crocseissa (ja kumisaappaissa, joskin vähän vähemmän, koska silloin pidän froteesukkia), missään muissa jalkineissa eivät hikoa.
että jalkoja on ilmeisesti erilaisia. Minun jalkani hikoavat crocseissa (ja kumisaappaissa, joskin vähän vähemmän, koska silloin pidän froteesukkia), missään muissa jalkineissa eivät hikoa.
Hikoavat vain kumppareissa, ei missään muissa. Miten muuten Crocseissa _voi_ edes hiota jalka, kun ovat niin täynnä reikiä? Talviversiot ehkä, mut jopa Crocsin kumppareissa on reiät (tosin varressa) :D Huomasin Hesan Crocs-kaupassa taannoin...
Vai hikoavatko ne, koska uskottelet itsellesi, etti näissä voi jalat hengittää (vaikka pystyy), tai sitten olet materiaalille yliherkkä.
Ja muuten yleistä: Jos joku väittää, että aitoja Crocseja ei voi kävellä puhki, niin minulla on parikin todistetta vastakkaisesta :D
Crocsit ja soratiet ei sovi yhteen...
Olen nahnyt niin monta kertaa kuinka on sattunut haaveri kun on Crocseilla astuttu vahan huonosti, esim. rappusen reunalle. Pehmeilla kumipohilla tuosta tilanteesta lipsahtaa alas, nilkka mullinmallin. Kovapohjaisella normaalilla kengalla ei paase lipsahtamaan, koska pohja antaa tuen.
Tikkailta putoaminen juuri samasta syysta taisi olla pahin mita olin todistamassa.
Crocsit on kotoisin meidan osavaltiosta, siksi niista on paljon kokemusta. Olivat tietenkin huippujuttu taalla paljon ennen kuin levisivat maailmalle. Nykyaan niita ei enaa juuri nae.
Hiostavat ovat.
KUKAAN lähde esim. kauppakeskuksiin crocsit jalassa?? Eikös niitä pidetä kotona/pihalla/mökillä jne....