Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pikku Huopalahti asuinalueena?

Vierailija
29.07.2017 |

Olen muuttamassa pienemmästä kaupungista Helsinkiin ja haluan muuttaa hyvälle alueelle. Töölö, Munkkiniemi, Meilahti jne. olleet mielessä. Tuttavani kuitenkin suositteli Pikku Huopalahtea. Sekin on kieltämättä kauniilla paikalla ja hyvien yhteyksien päässä keskustasta.

En kuitenkaan ole yhtään ihastunut alueeseen muuten kuin sijantinsa puolesta. Minusta se vaikuttaa tosi lähiömäiseltä: ankeita kerrostaloja ja aika epäsiistiäkin. Viimeksi kun kävin, näin paljon laitapuolen kulkijoita, mamuja ja oksennusta kadulla... vuokra-asuntojahan siellä ainakin on...?

En siis ihan ymmärrä tuttavani kehuja. Oletteko hänen kanssaan samaa mieltä vai kannattaisiko unohtaa ko. alueen harkitseminen tulevaksi kodikseni?

Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä seitsemän neljä