Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Tunnetko tällaisen ihmisen ihan oikeassa elämässä?

Vierailija
30.09.2007 |

siis tällaisen, joita täällä tuntuu olevan 95 prosenttia kirjoittelijoista. Mikään sairastuminen, työttömyys tai muu katastrofi ei saa taloutta raiteiltaan, koska kaikkeen on AINA varauduttu etukäteen. Tilillä on aina varuilta muutama tuhat euroa vähintään. Mistään harmista tai murheesta ei tietenkään koskaan valiteta, koska KAIKKI asiat ovat omia valintoja. Lapset eivät koskaan syö mitään epäterveellistä, aina on aikaa miettiä ravintoarvot tosi tarkkaan, samalla kun ostaa lapsilleen aina parasta ja kalleinta vaatetta, koska näin tekee kunnon vanhempi.

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
30.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ap

Vierailija
2/4 |
30.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

epäterveellistäkin :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
30.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyssäreihin vastaa ne jotka haluaa kehuskella. Kaikilla ihmisillä on jotain kehuskeltavaa, joten joka ketjuun mahtuu joku kehuskelemaan.



Toinen painopiste ketjuissa on tietysti ongelmat, eli osallistuessasi keskusteluun on suuri todennäköisyys että sulla on asiassa joko ongelma tai sitten haluat kehua miten hienosti tietyn jutun hoidat. Se suuri keskikasti jättää vastaamatta.

Vierailija
4/4 |
30.09.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset


mutta kaiken tuon positiivisen sivulla se avioliitto on kyllä menny ihan päin hel***tiä. Mies petti vaimoaan jo raskausaikana, paljastui vasta kun synnytykseen oli pari viikkoa. No, vaimolla kilahti ensin, mutta lopulta jäivät olemaan yhdessä ja elävät todella varakasta ja tyylikästä kulissielämää. Tästä en tiedä, mutta en usko että mies on uskollinen edelleenkään (ei muuten ollut kertonut sille tyttöystävälleen edes olevansa naimisissa, saati että olisi kertonut lapsen olevan tulossa). Paska mikä paska, ja haisee ihan tänne asti. En voi ymmärtää, en miestä enkä vaimoa. :(