Muistatteko vielä kun kettutyöt pitivät Suomea kauhun vallassa terrorismillaan?
Suojelupoliisi, media ja konservatiivit olivat shokissa terrorismista vuosikausia, osa kai vieläkin. Vakavalla naamalla selitettiin, miten vakava terrorismi on nyt asettunut Suomeen. Terroristit olivat uhka yhteiskuntajärjestykselle. Terrorismia vastaan piti saada lisää poliiseja ja määrärahoja. Terroristien kanssa ei neuvoteltu. Terrorismi sai arvokonservatiivin raivoamaan ja vaatimaan ankaria rangaistuksia.
Kommentit (6)
Suojelupoliisilla ei tainnut siihen aikaan kauheasti olla oikeita hommia....
Vierailija kirjoitti:
Suojelupoliisilla ei tainnut siihen aikaan kauheasti olla oikeita hommia....
Kaikki syyt käy kun pyydetään rahaa, vaikka sitten pelon lietsominen yhteiskuntaan.
Ainakin ne yrittää vaikuttaa asioihin eikä vaan itkeny kahvipöydässä ja netissä,en siis ota kantaa oliko oikein vai väärin mitä tekivät
Sitä yhtä kettutyttöä haastateltiin ja sanoi ettei kadu mitään, ei vaikka luottotiedot ja maine ovat loppuelämän pilalla.
http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/missa-he-ovat-nyt-kettutytt…
Oliskohan tuo nyt pahaa liioittelua? Minä kyllä muistan sen ajan, eikä todellakaan koko kansakunta kauhun vallassa ollut.
Harmitti turkistarhaajien puolesta ja itketti niin "vapautettujen" eläinten kuin niiden uhrien vuoksi, ja oikeastaan enemmän säälitti ne ymmärtämättömät kettutytöt kuin mitään kauhua aiheutti.
Olihan se noloa mennä mukaan sellaiseen terrorismihysteriaan. Ei kukaan halua muistella hölmöyttään.