Mikä on irrationaalisin asia minkä näet?
Toivottavasti ylläpidolla on silmät olla poistamatta tätä.
Kommentit (16)
Selitä ensin näille tolloille, mitä tarkoittaa irrationaalinen. Ei ne kumminkaan osaa googlettaa.
Naiset vaihtamassa sukunimiään jota eivät voi perustella millään rationaalisella järkiargumentilla. Jostain syystä miehet eivät vaihtelen nimiään sitoumuksen tai yhteisen perheen merkiksi ;)
Klikkasin kun ajattelin että voi olla hauska ketju. Vaan ei. Täälläkin vaan haukutaan muita.
Terveisin laiha sivistyssanat osaava nainen jonka nimen mies otti.
Olipa vaikea sivistystä mittaava sana. Tosi hankala. Uuh!
Maassa, jossa pitäisi ihmisten tehdä töitä itsensä ja yhteisen hyvän eteen, hyvinvoinniksi kutsutaan sitä, että ihmiset voivat halutessaan olla tekemättä mitään. Rahan saaminen vastikkeetta on ihmisten oikeus, kuka helvetti sellaisen kuningasajatuksen on saanut, ja pystynyt vielä myymään sen muille?
Touko Aalto näyttää vasemmistoliittolaiselta, mutta onkin Vihreä.
Sairaalloisen ylipainoinen kansallismielisten eliitti.
Vierailija kirjoitti:
Sairaalloisen ylipainoinen kansallismielisten eliitti.
Jaa kekät?
Minä tykkään kakata. En tykkää kusta. Tykkään irtokarkeista mutta en niiden tarkoitusta ihmisen antaakseen mentalisuudella kuvan ihmikkyydestä niillä kuten maapallo organisoi tötä sokerilla. Sokeri ei olla kumminkaan tehty kamelinpaska sokeriksi mutta mentaliteetti ollaan.
Aloituksesta sain käsityksen, että siinä kysyttiin irrationaalisinta asiaa, jonka _näen_ tällä hetkellä. Tarkkuutta aloitusten kysymyksien muotoiluun!
Tämä nykyajan tiedonvastaisuus. Asiantuntijoita ei uskota, akateemiset ei tiedä ei osaa mitään. Ihan järjenvastaista!
Nykypäivän ihmiset ja niitten ajattelumaailma. Tuntuu että maalaisjärki on kuollut asia.
isohkot ihmiset ostavat makeisia, joissa on käytetty makeutusaineita. jos paino on ongelma, niin silloin ei pitäisi herkkuja syötä.