Ensi viikolla ihastukselle sähköpostia. Jännittää. Mitä mieltä viestistä?
Ensi viikolla sen teen viimein. Silloin voi käydä niin että joudun virallisessa asiassa soittamaan hänelle. Mutta todennäköisesti niin ei käy, emmekä ehkä näe pitkään aikaan. Siksi ajattelin sähköpostia. Minulla on kaksi vaihtoehtoa:
A) Hei! Ei olla nähty vähään aikaan, mitä kuuluu? Olet ihana!
Tämän vaihtoehdon lähetän, jos emme nyt näe.
B) Hei! Oli ihana nähdä! :) Mitä kuuluu?
Tämän lähetän, jos törmäämme ja moikkaamme.
Mitä mieltä näistä? Enempää tekstiä ei vaan synny. Hän tietää minut kyllä, uskon ettei viesti tule yllätyksenä.
Kommentit (59)
Kyseessä meidän molempien työsähköpostit, se josta aion lähettää on etunimi.sukunimi alkuinen. Eli hän hyvin tietää, että keneltä.
Molemmat yhtä säälittäviä. Ennustan vaivaannuttavaa hiljaisuutta tuon viestin jälkeen.
Riippuu vähän, onko teillä ollut jo sutinaa ja miten hyvin tunnette.
Ja ikää oli 16 v?
Jos nyt kuitenkin päätät sähköpostia lähettää, niin vaihtoehto b on parempi.
Itse ainakin säikähtäisin a:n kaltaisesta viestistä, vaikka itsellänikin olisi tunteita lähettäjää kohtaan.
Teinien keskuudessa tuollainen saattaisi toimia, mutta että aikuisten?
Lyhyestä virsi kaunis, mutta kyllähän tilannetta vähän enemmän kannattaa avata... Tuollainen lyhyt ihana-viesti voi olla aika hämmentävä.
Siis joku sun työkaveri Hmm.. en ehkä laittaisi mitään.
Todella lapsellisia pikkutyttömäisiä kummatkin. Jätä nuo "ihana" jutut pois.
Ei kuulosta ihan aikuisten kommunikoinnilta. Minkä ikäinen olet? Jos olette molemmat vapaita, mikset pyydä treffeille?
Vierailija kirjoitti:
Molemmat yhtä säälittäviä. Ennustan vaivaannuttavaa hiljaisuutta tuon viestin jälkeen.
Okei, mutta se ei haittaa! :) Onpa tehty ja ei tarvitse enää miettiä. Ap
Mikä ihmeen "ei olla nähty pitkään aikaan"? Miksi ihmeessä passiivimuodossa ilman tekijää? Ja aiotko jotenkin kertoa sokeudesta vai uusista silmälaseista, jos et ole nähnyt aikoihin?
Teillä varmaan on jo ollut jotain juttua, kun kerta meinaat laittaa jotain että "olet ihana"? En ainakaan itse laittaisi noin sellaiselle tyypille, kenestä en tiedä onko myös kiinnostunut.
Ikää 28v, mies viisikymppinen. Ettei ihan teinejä olla enää, ei. Meillä on sellaista leikkimielistä muutenkin, miksi en olisi pikkutyttö? Ainakin mun ajatukset häntä kohtaan tulee selviksi. Ap
Älä laita kumpaakaan. Jos jotain laitat, jätä tuo olet ihana pois.
Vierailija kirjoitti:
Vierailija kirjoitti:
Molemmat yhtä säälittäviä. Ennustan vaivaannuttavaa hiljaisuutta tuon viestin jälkeen.
Okei, mutta se ei haittaa! :) Onpa tehty ja ei tarvitse enää miettiä. Ap
Niin, tai sitten voi myös lähestyä aihetta aikuismaisemmin, sillä tavalla ettei anna itsestään epätoivoista kuvaa ja mahdollisesti säikäytä miestä pois. Valinta on sinun.
Oletko kirjoittanut tänne aiemmin?
Kumpainenkin on ihan hyvä. Tietysti jos näette ensiksi niin B ja jos ette silloin A.
Niin ja voi olla että en uskalla katsoa sähköpostia toviin ;) Ap