Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Tarhantäti ärsyttää

Vierailija
13.04.2017 |

Eli lyhyesti lapsi aloitti pk.n elokuussa ja samoihin aikoihin samassa ryhmässä aloitti lastenhoitaja Seuren listoilta.Tähän asti ollut ihan mukava mitä nyt tämä nainen välillä avautunut kuinka ottaa työnsä liian henkilökohtaisesti kun miettii illat pitkät lapsiryhmäänsä. Nyt on sitten alkanut jaella kasvatusvinkkejä esimerkiksi kuinka saadaa 2vuotias nukkumaan noin vaan laittamalla klo:18 telkkarit ja valot pois ja säännöllinen rytmi yms.Kokoajan jotain vihjailua kuinka väsynyt olen vaikka en edes ole.Nyt oli sitten maidonjuomisesta kuinka tärkeää se on,vaikka ei edes lapselle pk.ssa maistu.
Ärsyttää kun tuntuu että kokoajan yrittää ottaa jotain henkistä otetta ja se että lopulta asiasta sanoisi niin pelkään että sitten kostaa lapselle.
Kyseessä siis lapseton nainen,mutta tuntuu tietävän kaikesta lapsiin liittyvästä kaiken omasta mielestään.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
14.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yleensähän ne on juuri ne lapsettomat jotka parin opuksen luettuaan ja tietysti"kun ole hoitanut sisaruksia pienenä ja kaikki maailman muut lapset" alkaa se päteminen.

Vierailija
2/5 |
14.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ainakin täällä Espoossa on nähty,että tuon Seuren kautta voi tulla vaikka mitä sutta ja sekundaa :D

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
14.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Täti ei ole ammatti. Kuka vielä nykyään käyttää sanaa tarhantäti?

Vierailija
4/5 |
14.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eipähän se tarhantäti tai sen työ muuksi muutu vaikka tituleerattaisiin varhaiskasvatuksen assistentiksi.

Vierailija
5/5 |
14.04.2017 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toisesta korvasta sisään ja toisesta ulos,parhaimman mukaan yrität sivuuttaa tai sitten myötäilet hymyilet ja teet kuitenkin niinkuin itse parhaaksi näet.Noita nyt on aina välillä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kolme neljä