Au pairit KANADASSA.
Joko ootte katsoneet areenasta? Mitä mieltä olette? :)
Kommentit (97)
No, katsoin tuon kun vanessa pyysi anteeksi. Se ei silti selitä sitä, miten rumasti käyttäytyivät Johannaa kohtaan. Täytyy sanoa, että tuo Johannan käytös on niin fiksua ja hienoa, että hän on todella poikkeuksellinen nuori ihminen. Suunnaton ihailuni noin hienoa ja fiksua käytöstä kohtaan Johannan taholta. Moni aikuinen ei kykenisi samaan kuin Johanna. Hieno nuori nainen.
Mihin on suomalaisten tyttöjen/naisten luonnonkauneus on hävinnyt ? Todella teennäistä porukkaa
Hauskaa katsoa Monaa opettamassa laskettelemaan kypärä väärinpäin päässä.
Siiiis! Koko sarja on pelkkää NIIINKU sanaa!!! Mun aivot sulaa ja valuu korvista ulos!!!!
Niinku apua, sillee. Tietsä voiko noin huonosti tai sillee käyttäytyvii tai jotai ihmisii oikeesti niinku olla.
Vanessa niinku päästelee ihanie töttöhuuliensa välistä niinku kai tiet sammakoit minkä ehtii, niinku.
Monalta huomasitsä pääsi paha oksennus niinku uuden, fiksun tytön tultua mukaan. Kyllä häpeäisin tai niinku silleen, jos olisin jomman kumman vanhempi. Tollaset luuserit pilaa omalla itsekeskeisyydellää nii oman taikka niinku perheensä maineen tai niinku jotai.
Alkeelliset tai jotai käytöstavat luulis tyhmemmänkin prinsessa oppinee tietsä niinku. Taikka sitte on pää umpipuuta. Huulet vähemmän törröllee, nii ei kaikki tule niinku äänee sanottua.
Tietsä en jaksais kaatsella tai jotai sillee tyhmää ohjelmaa, mutta pakko on kato prinsessojen kootut möläykset tai jotai kuulla. Ja sillee tekoräpsyjen pituus tai jotai tuuheus katsoa.
Jaksamista vanhemmille. Sannalla onnea oman tiensä löytämisessä
Katson jaksoa, jossa Johanna tuli mukaan. Oliko tuo ensikohtaaminen jotenkin oudosti leikattu, vai mitä HELVETTIÄ? Uusi ihminen toivotetaan tervetulleeksi oksennusreaktiolla ja tehdään hänestä tuomitsevia oletuksia ennen kuin hädin tuskin on tuolilleen istahtanut ja suunsa avannut? Järkyttävän primitiivistä käytöstä! Mona ja Roni, pidin tähän asti reippaina ja reiluina ihmisinä.
Niinku en niinku ole niinku katsonut niinku aikaisempia niinku jaksoja.Äänitys niinku hirveetä niinku puheesta niinku ei niinku saa selvä😂😂😂Vanessa niinku sanoi niinku 30 niinku kertaa niinku 30 niinku sekunnissa otin ajan tuolle niikutukselle.mahtavaa.Katsois niinku ite niinku miten niinku fiksulta niinku kuulostaa.😳.kiitos
Mona oli moukka monella tapaa. Ruokailutavat, yleissivistyksen puute ja käytös kun näki Johannan ensimmäistä kertaa. Draama riippusillalla kuului toivottavasti käsikseen. Johanna oli lady. Vanessan näkeminenkin saa pahan olon aikaan. Roni oli symppis.
Tää Sanna joka ohjelmassa oli mukana on perheineen jotain huume hörhöjä...
Myöhäinen kommentointi. Aloitin katsomaan vasta nyt tätä Kanada kautta. Eka jakso takana. Vanessasta tuli heti kaikkien aikojen vi*uttavin tyyppi tässä formaatissa. Oksennus mikä ärsyke.
Aivan oli pakko etsiä keskustelu tästä Kanada- kaudesta.
Outoja henkilöitä, mutta lopulta kaikki ihan kivoja ihmisiä, paitsi VANESSA!
Mitään noin ärsyttävää ja luotaantyöntävää en ole kohdannut. Olisi kerrassaan kiva tietää kuinka nuoren naisen elämä on suttaantunut tämän jälkeen. Äidin ja isän on ollut varmasti rankkaa katsoa oman tytön toimintaa :(
Vierailija kirjoitti:
Katsoin kaikki jaksot ja ai että tuntui paskalta tuon Johannan puolesta! Hän on lähtenyt Kanadaan aupairiksi ja varmasti ajatellut, että tutustuu muuhun porukkaan ja saa heistä ystäviä jne. ja sitten vastaanotto onkin tuollainen. Itse olisin mieluummin ollut yksin ja tutustunut ihmisiin tuon porukan ulkopuolella kuin yrittänyt väkisin olla mukana ihmisten kanssa, jotka kohtelisivat minua noin paskasti.
Itseasiassa minulla on vähän samanlainen kokemus, kun menin itse taannoin yliopistossa opiskelijavaihtoon Meksikoon. Olin vähän rauhallisempi ja valitsin vaihtoon menin jotta ihan oikeasti oppisin puhumaan espanjaa ja tietysti parikymppisenä oli suuri halu myös matkustella, kun kerran siihen oli mahdollisuus. Yritin tutustua muihin vaihto-opiskelijoihin, mutta he kohtelivat minua aina aika töykeästi, sillä en jaksanut vetää kännejä ja rymytä baareissa joka toinen päivä, mitä varten he ilmeisesti olivat sinne tulleet. No, onneksi en jäänyt väkisin pyörimään niihin porukoihin, vaan etsin kavereita kampuksen ulkopuolelta ja niinpä jopa tutustuin lopulta nykyiseen aviomieheenikin. :D Mutta oli se kieltämättä hirveä pettymys, kun jäi ilman kavereita ja odotukset oli olleet niin korkealla sinne lähdön suhteen. Joten voin hyvin kuvitella, miltä Johannasta on tuntunut noiden muiden, käytökseltään keskenkasvuisten teinien joukossa.
Parin ensimmäisen jakson perusteella pidin Monaa oikein mukavana tyttönä, mutta hän muistuttaa hyvin paljon erästä opiskeluaikoinani tuntemaa tyttöä, joka oli juuri jostain tuolta Tampereen seudun pikkukylistä kotoisin. Hirveitä kommentteja Johannasta. Ihan oikeasti järkyttävästi sanoi, vielä muka "läpällä" vaikka varmasti tajusi itsekin, että ei kuulostanut kovin kivalta. Ei jättänyt Mona kovin hyvää kuvaa itsestään vaikka itseään niin "kaikkien kaverina ja porukan kokoojana" muka pitikin.
Ootko ihan varma että olet itse täydellinen? Näissä aupaireissa joka kaudella olen ihmetellyt persoonallisuuden puutetta, suomalaiset tuntuu arvostavan hissukkamaisuutta. Ei osata kommunikoida, kiittää, pyytää anteeksi... Mona on ihana, nuori kaunis nainen. Samoin Roni (mies). Mutten kuullut kummankaan pyytävän anteeksi sekoilujaan! Roni muuten ainoa, joka tervehti lapsia menemällä heidän tasolleen ja huomaamalla naperot hienosti! Vanessa sulkeutunut täysjuntti, noloa käytöstä.
Vierailija kirjoitti:
Miksi Yle tekee näistä tällaista roskaa? Olisi mielenkiintoista seurata au pairien tutustumista maahan, kulttuuriin, työtä perheessä, uusien ihmisten tapaamista. Sen sijaan näytetään vaan kun nuoret ihmiset nolaa itsensä valtakunnallisella tvkanavalla, ryyppäystä ja krapula-aamuja ja au pairien keskinäistä nokkimisjärjestystä. Tylsää.
Yhtä hyvin voisivat vuokrata niille kämpän jostain suuren maailman keskuksesta ja antaa rahaa viinaan ja sitten filmata sen, mitä tapahtuu. Ilman feikkausta, että tässä seurataan au pairien työtä.
Jaahas ja höpöhöpö. Hyvin tunnut seuranneen kaikin puolin, eipä olis katsojia sarjalla jos seurattais arjen lastenhoitoa ja siivoamista. Kulttuurituotanto on YLEllä sitten erikseen.
Vierailija kirjoitti:
Komeita miehiä nuo joiden kanssa menivät sokkotreffeille. Vanessa yritti esittää viileää vaikka äijien taso oli paljon korkeampi kuin lissujen.
Mona ainoa persoonallinen ja normaalisti kommunikoiva kaunis tyttö. Kivat meikit, hiukset ja vaatteet hänellä. Ei parikymppisen täydy olla hissukkatäti, vaikka mokailikin aika lailla alkuun. Johanna on tietysti kunnollinen, syntynyt keski-ikäiseksi. Sietämätön sipuli.
Siis en voi uskoa, että tuo on TOTTA! Katson nyt hiihtoreissua. Täysin sulkevat Johannan ulos, ja Roni ja Mona ovat Vanessan käskyläisiä ja toimivat Vanessan tahdon mukaan ja sulkevat julmasti Johannan ulos. Sitten Vanessa kysyy Johannalta, että miksi et ole puhunut mitään. Kumpikaan, ei Roni eikä Mona puolusta tai tue mitenkään Johannaa, vaan osallistuvat kiusaamiseen Vanessan johdolla.
Niin järkyttävää katsoa ja kuunnella noin pimeitä nuoria, että ei kiitos, en enää viitsi katsoa. Kukaan ei auttanut Johannaa, kun tämä tuli kipsinsä kanssa. Ihan on niin julmaa ja sairasta käytösät että en katso enää. Olisivat valinneet vähän fiksumpia tyyppejä tähän ohjelmaan. Johanna todella symppis ja fiksu, samaten Sanna, mutta oh nou!