Voiko jonkun elämä olla näin täydellistä?
Oletteko lukeneet tätä blogia? Itselle tuli aivan epäonnistunut olo, nainen ehtii tehdä kaiken ; neuloa, matkustaa, hoitaa kodin ja miehen, lenkkeillä .Onko näin täydellisiä ihmisiä olemassa?
Kommentit (14)
No eipä tuo nyt mitenkään erityisen "täydelliseltä" vaikuttanut, ihan peruselämää, tekee asioita joita tykkää, rentoa meininkiä ja blogissa tietenkin ylisanoja ja kaiken hehkuttamista yhtenäisenä ihanana elämänä. En saanut sellaista kuvaa, että tuon elämä mitenkään pelkkää auringonpaistetta on, vaan ihan tavallista, ei herättänyt minkään sortin kateutta.
Ja siis miten niin ei ehdi tekemään noita asioita joita ap sanoi, käy työssä, harrastaa jotain (itse taiteita, koiran ja ystävien kanssa lenkkeilyä), matkustaa voi lähes kuka vain välillä (aika harva jatkuvasti), mitä huoltoa mies muka kaipaa, yhdessäoloa ja läheisyyttä tullee luontevasti? tai ainakin meillä. Ei se aikaa sen kummemmin vie.
Kuulostaa niin siltä että mainostasit ittees
tsemppii
Ja muutes, blogi on tylsä, ulkoasu sattuu silmiin, kaikki teksti on tekopirteää ja feikkiä. Pliis
Ei täydellistä elämää olekaan. Tai siis, elämä on silloin täydellistä kun se on täytetty järkevällä tekemisellä, eli ei esim. tällä vauvafoorumilla.
On hyvä ymmärtää, että kaikkeen tottuu. Matkusteluun tottuu, uusiin paikkojen jatkuvaan näkemiseen tottuu, ylellisyyksiin tottuu, rikkauksiin tottuu. Elämän luonteeseen kuuluu tyytymättömyys, vaikka menneisiin saavutuksiin joskus voikin palata ylpeänä.
Jännä on blogi. Ei taida pahemmin olla lukijoita.
AP, onko pakko kiusata työkaveria netissä? Ottakaa kahvihuoneella puheeksi, kun on kerran jotain hampaankolossa.
Minusta mukava blogi. Vilpitöntä innostusta, myönteistä asennetta. Kaikkien ihmisten elämässä ei ole draamaa, tragediaa, uupumusta ja masennusta. Ei se ole niitten ihmisten vika. Jotkut jaksaa, kun kaikki on hyvin. Ei olla kateellisia. Sitä paitsi, kirjoittaja mainitsi pitävänsä blogia ironisella otteella.
On