Miten kaikki perhebloggaajat voi olla talven reissussa?
Kommentit (12)
Sit on vielä myös se yksi. Kuolen kateuteen
Koska he on rikkaita ja menestyneitä?
Mä haen tuettua kylpylälomaa lapseni kanssa. (mutta olenkin työtön maisteri).
Tekevät etätyötä, ainakin puutalo ja lähiömutsi. Blogin pitämisestäkin maksetaan. Espanja ja etenkin Indonesia ovat halpoja maita elinkustannuksiltaan. Jos löytyy rahaa lentojen verran niin sama se kai missä sitä aikaansa viettää.
Ainakin Hanne tosiaan tekee töitä Balilla.
Mutta tajusin juuri, että hänhän on sitten reissussaa vielä kirjansa ilmestymisen aikaankin. No kirja varmaan myy hyvin ilman promoamista ja voihan toinen kirjoittaja sitä tehdä. Ihan huippubloggaajia molemmat. Odotan kirjaa kovasti.
Minusta puutalo on oiva esimerkki siitä että priorisoimalla rahankäyttöään voi tehdä omannäköisiään valintoja. Okei, puutalo Helsingissä (lainarahalla) mutta muuten heidän elämänsä ei kauhealta kulutusjuhlalta vaikuta. Kyllä blogista varmaan sen verran tuloja saa että yhdet lennot espanjaan ostaa. Hehän esim. vuokrasivat puutalon poissaolonsa ajaksi.
Käsittääkseni saavat myös jotain tukia, kotihoidontukea nyt ainakin. Muutama satanen Balin hintatasolla tuntuu o
No, minäpä kerron. Siten, kun te (idiootit, elämättömät, luuserit) kustannatte heidän makean elämänsä lukemalla niitä typeriä jaarituksia.
Eläkää omaa elämäänne, tehkää itse asioita, älkää tyytykö lukemaan tyhmiä jaarituksia!
Isyyspakkaus myös